سولانا با هدف 500 دلاری، رقیب برتر اتریوم و کاردانو

198
سولانا
سولانا می تواند از اتریوم پیشی بگیرد؟ شبکه سولانا یک اکوسیستم غیرمتمرکز

ارزروز: بلند پروازی سولانا حتی در شرایط فروش بی رحمانه روز سه شنبه نیز از زمین خوردن امتناع کرد. دو روز بعد، قیمت SOL به یکی دیگر از بالاترین سطح خود رسید. نرخ ارز SOL/USD در 48 ساعت گذشته از یک عقب نشینی بزرگ جلوگیری کرد و برای اولین بار در تاریخ به 217 دلار رسید.

توانایی این جفت ارز در حفظ فشارهای نزولی نشان دهنده علاقه روزافزون سرمایه گذاران به بلاک چین سولانا به عنوان رقیبی در حال ظهور برای اتریوم است. یک دفتر کل عمومی که در حال حاضر منجر به رونق بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن غیرقابل معاوضه(NFT) می‌شود.

نمودار قیمت سولانا به دلار
نمودار قیمت سولانا به دلار، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

پتر کوزیاکوف، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت خدمات پرداخت مرکوریو می‌گوید: “عملکرد خوب SOL در بازار کم و بیش تدوام روند صعودی آن در دوران اخیر است.”

با شروع بیش از دو پروژه متفاوت NFT در اکوسیستم، تقاضای بی پایان SOL از سوی خریداران وجود دارد. در نتیجه، علی رغم سقوط گسترده بازار، این هفته قیمت را بیش از 50 درصد افزایش داده است.

به طور دقیق، سولانا میزبان راه اندازی توکن غیر قابل معاوضه Degenerate Ape Academy در 15 آگوست بود. این توکن شامل مجموعه ای از 10000 میمون کارتونی بود. آنها فقط در هشت دقیقه به فروش رفتند و 96 هزار SOL یا حدود 5.9 میلیون دلار فروش داشتند.

سولانا با ایجاد بازار جمع آوری کالاهای دیجیتالی با پشتیبانی FTX در اوایل این هفته به تهاجم خود در فضای NFT ادامه داد. FTX، یک پلتفرم مشتقات رمزنگاری، نشان داد که سرمایه گذاری جدید NFT به سازندگان و مالکان NFT این امکان را می‌دهد تا با استفاده از سولانا و اتریوم، هنرهای دیجیتال خود را با یکدیگر ترید کنند.

سولانا رقبای برتر را شکست داد

پس از فروش ناگهانی روز سه‌شنبه، بازار کریپتو بیش از 200 میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد. قیمت بیت کوین، ارز دیجیتال پیشرو، از 52000 دلار به 42000 دلار در عرض چند دقیقه کاهش یافت، که تحلیلگران تا حد زیادی آن را متاثر از نقدینگی‌های طولانی می‌دانند.

ارزهای رمزنگاری جایگزین یا آلت کوین‌ها که کم و بیش روند بیت کوین را دنبال می‌کنند نیز کاهش یافتند. اتریوم با جایگاه دوم تا 23.41 درصد سقوط کرد تعقیب کننده اتر، کاردانو ،30.89درصد کاهش یافت.

نمودار اتریوم و کاردانو
سولانا رقیب برتر اتریوم و کاردانو. منبع: TradingView

با این حال، سولانا در این دریای خونین استثنا بود. در حالی که SOL/USD بین سود و زیان به شدت تزلزل می‌کرد،  پایان روز را با 5.45 درصد بالاتر بسته‌شد. در روزهای بعد نیز روند صعودی خود را حفظ کرد.

این جفت ارز تا پایان بازار در 20 جولای با قیمت 21.96 دلار تقریبا 890 درصد رشد کرده است. در عین حال، ارزش کل مسدود شده در پروژه‌های DeFi در بستر سولانا، طبق آمار ارائه شده توسط SolanaProject، از 7.81 میلیارد دلار عبور کرده است.

گرگ وایسمن، بنیانگذار و مدیر عامل Mercuryo، گفت که پیش بینی می‌کند SOL تا پایان سال 2021 به 500 دلار برسد. وی خاطرنشان کرد:

به نظر می‌رسد که سولانا روند صعودی را از اتریوم بایننس کوین تقلید می‌کند. پیش بینی 500 دلاری ممکن است برای سولانا محافظه کارانه باشد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیاستاندارد چارترد اتریوم قابلیت پیشی گرفتن از بیت کوین را دارد
مقاله بعدیدرآمد 800 میلیون دلاری در اکسی اینفینیتی Axie Infinity

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید