ارزروز: بر اساس نظرسنجی، ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین به طور فزاینده‌ای در بین سرمایه‌گذاران روسی محبوبیت پیدا می‌کنند. ظاهراً جایگزین سرمایه گذاری سنتی می‌شوند.

انجمن نمایندگی‌های فارکس روسیه (AFD)، که بر بازار ارز متمرکز است از 502 سرمایه‌گذار روس نظرسنجی کرد. در این نظرسنجی احساس سرمایه گذاران محلی در مورد ارزهای رمزنگاری شده را مورد سوال بود. این نظرسنجی که روز سه شنبه منتشر شد، از 4 اوت تا 24 اوت 2021 انجام شد.

در این نظرسنجی، نزدیک به 77درصد اذعان داشتند که ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین “آینده نگرترین” سرمایه‌گذاری هستند. تنها 8/8 درصد از پاسخ دهندگان اظهار کردند که طلا را بهترین سرمایه گذاری می‌دانند. در حالی که 14 درصد “ارزهای ملی آشنا” را ترجیح می‌دهند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که تنها 23 درصد از پاسخ دهندگان هرگز از ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین استفاده نکرده‌اند. از این تعداد، بیش از 77درصد سرمایه گذاری در رمزنگاری را در آینده نزدیک در نظر گرفته‌اند. در حالی که تنها 7.6 به شدت با مشارکت در این نوع سرمایه گذاری مخالف بودند. 15 درصد باقی مانده گفتند که هنوز تصمیم نهایی در مورد سرمایه گذاری در رمزنگاری را نگرفته‌اند.

اوگنی مشاروف، رئیس AFD گفت که این نظرسنجی به وضوح بیانگر رویکرد سرمایه‌گذاران است. سرمایه گذاران روسی در حال حاضر دارایی‌های مالی دیجیتال را به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر می‌گیرند و نه فقط یک محصول تبلیغاتی. سال گذشته، نظرسنجی شورای جهانی طلا نشان داد که ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین پنجمین ابزار سرمایه گذاری محبوب در روسیه پس از حساب‌های پس انداز، ارزهای خارجی، املاک و بیمه عمر هستند.

AFD گفت، این سازمان نتایج نظرسنجی را به بانک روسیه و کمیته دوما دولتی در بازارهای مالی ارسال می‌کند.

ارز رمزپایه بومی

علی رغم شرط بندی روزافزون سرمایه گذاران روسی بر روی ارزهای رمزنگاری شده مثل بیت کوین ، بانک مرکزی این کشور همچنان موضع سختی در مورد ارزهای دیجیتال حفظ می‌کند. در ماه ژوئن، الویرا نبیولینا، رئیس بانک روسیه، رمزنگاری را یکی از خطرناک ترین ابزارهای سرمایه گذاری در حال حاضر نامید.

در حالی که در مورد ارزهای رمزنگاری شده خصوصی شک و تردید وجود دارد، بانک مرکزی روسیه در حال حاضر بر توسعه روبل دیجیتال تمرکز دارد. پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه که انتظار می‌رود در سال 2022 وارد آزمایش شود.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیماه های خوب برای آلت کوین ها؛ رشد 200 درصدی اولنچ
مقاله بعدیکاردانو و اولنچ جذاب موجب دردسر بیت کوین و اتریوم می شوند؟

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید