رونمایی توکن های NFT توسط غول‌های اقتصادی کشور چین

123
ارزروز: ممنوعیت فعالیت در چین

هشدار دولت چین به فعالان حوزه رمزارزها

ارزروز: به گزارش کوین‌دسک دولت چین برای چندمین بار به سرمایه‌گذاری در‌NFT‌ها به مردم و غول‌های اقتصادی چینی هشدار داد. این کشور طی ماه های اخیر بارها تذکرات لازم را به فعالان این بخش داده است. چین بر این باور است که صنعت ارزهای دیجیتال آثار مخربی را برای اقتصاد این کشور به همراه خواهد داشت. در این راستا این کشور با صدور بیانیه‌ای جدید به فعالان بازار رمزارزها هشدار داد. در توکن‌های غیر مثلی‌ NFT سرمایه‌گذاری نکنند. چرا که قیمت آنها کاملا حباب است. و از دیدگاه مالی، این دارایی‌ها دارای ارزش خیلی کمتر از چیزی هستند که اکنون قیمت‌گذاری می‌شوند.

به عبارت دیگر سیاستگذاران این کشور معتقدند که وقتی هیجان بازارها تخلیه شود، ارزش این ارزها به میزان قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد. تحلیلگران نیز بر این باوردند که سرنوشت NFT های چینی چه خواهد شد.

رونمایی توکن های NFT غول های اقتصادی چینی

غول‌های اقتصادی یا شرکت های بزرگ چینی مانند علی بابا و تنسنت نیز به این صنعت پیوسته اند. این دو شرکت چندی پیش از توکن های خود رونمایی کرده اند. از دیگر اقدامات این شرکتها می توان جذب نیروهای متخصص و برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی واحدهای تحقیقاتی مرتبط با توکن‌ها گفت. در ماه های اخیر دولت های آمریکا و چین سیاست گذاری های بسیار پیچیده ای را علیه رمزارزها داشته اند و کشورهایی نیز مانند السالوادور بیت کوین را به رسمیت شناخته اند.

اما طبق تصمیم بانک مرکزی چین، فعالیت در حوزه رمزارزها به هر شکلی که رقم بخورد از جمله استخراج، خریدوفروش و سرمایه‌گذاری ممنوع و غیر قانونی خواهد بود. لازم به ذکر است چین تا ابتدای 2021 بزرگ‌ترین مرکز استخراج ارزهای دیجیتالی در جهان بود. و سیاستهای مرتبط با سختگیری‌های این کشور، تاثیر منفی زیادی روی قیمت‌ها در بازار داشته است. بانک مرکزی این کشور در حال طی کردن مراحل نهایی راه‌اندازی ارز دیجیتالی رسمی این کشور موسوم به یوآن دیجیتالی است. و احتمالا چین اولین کشور با ارز دیجیتالی رسمی خواهد بود.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیویزا غول پرداخت های الکترونیکی یک توکن غیرمثلی کریپتوپانکس خریداری کرد
مقاله بعدیافزایش قیمت ارزهای دیجیتال پس از هفته خونین در بازار رمزارزها

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید