رمزارز ملی فرصت‌ها و تهدیدها؛ برون رفت از تحریم ها با رمزارز ملی امکان پذیر است

140
ارز روز: ساماندهی ارزهای دیجیتال در ایران
ساماندهی رمزارزها در بازار ارزهای دیجیتال توسط سیاستگذاران ایرانی

رمزارز ملی یا ریال دیجیتالی در ایران

ارزروز: در ماه‌های گذشته همواره اخباری از سراسر جهان مخابره می شود.که رمزارزهای ملی در آینده توسعه و گسترش خواهند یافت. چین، روسیه، آمریکا، نیجریه و بسیاری از کشورها از نقاط مختلف جهان به همچنین در ارزروز نیز این موضوع مورد.بررسی قرار گرفت. با توجه به اینکه رمزارزها ماهیتی غیرمتمرکز دارند.و در حال حاضر جهان به سرعت به سمت استفاده از آنها حرکت می‌کند،.بسیاری از کشورها به فکر انتشار رمزارزهای ملی افتاده‌اند.

علی صالح آبادی رییس بانک مرکزی ایران

رییس بانک مرکزی علی صالح‌آبادی،.طی بیانیه ای اعلام کرد.که ایران نیز به فکر رمزارز ملی است.و در آینده ریال دیجیتال را به صورت آزمایشی راه‌اندازی خواهد کرد. مبحث رمزارزها این روزها بسیار داغ شده.و بسیاری از سرمایه‌گذاران را از سایر بازارها به خود جذب کرده است. اما از آنجا که رمزارزها شبکه‌ای غیرمتمرکز دارند.و امکان نظارت بر آن را سلب می‌کند،.مدتی است که بانک‌های مرکزی در سراسر جهان به فکر انتشار رمزارز ملی افتاده‌اند. تا بتوانند تراکنش‌ها را شناسایی کرده و از اقدامات غیرقانونی جلوگیری کنند.

در همین حال،.علی صالح‌آبادی،.ییس بانک مرکزی اخیرا در نشست خود با کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اذعان داشت با توجه به اینکه قانون بانک مرکزی و قوانین بانکی و پولی به اصلاح نیاز دارد، با کمیته‌های مشترک، بررسی‌های لازم انجام خواهد شد. وی اظهار کرد که با توجه به اهمیت روزافزون رمزارز ملی و غیرملی در سطح دنیا، قصد داریم که در مسیر انتشار ارزهای ملی قدم بگذاریم و آنها را به صورت آزمایشی در آینده راه‌اندازی کنیم.

علیرضا شامخی، استاد دانشگاه و کارشناس بازار رمزارز،

در گفت و گویی با اقتصاد آنلاین به بررسی مشخصه‌های بازار رمزارزهای غیرمتمرکز و رمزارزهای ملی، مزایا و محدودیت‌های‌ این دو و از طرفی سازوکار آنها پرداخته و به سوالات ما پاسخ داده است. شامخی در خصوص مقایسه سازوکار بازار رمزارزها با رمزارز ملی گفت: موضوع رمزارزهای بانک مرکزی از اینجا شروع می‌شود که شناسایی طرفین تراکنش‌ها در بازار توسط نهادهای حاکمیتی در فضای غیرمتمرکز ممکن نیست.

بدین معنی که این نهادها به دلیل اینکه اطلاعات تراکنش‌ها عمومی است، می‌توانند متوجه انجام تراکنش شوند، اما عملا نمی‌توانند فرستنده و گیرنده آن را شناسایی کنند. در واقع، هویت افرادی که این معاملات را انجام می‌دهند، مشخص نمی‌شود. به علاوه، دولت‌ها امکان اعمال قدرت در این حوزه را ندارند. مثلا مسدود کردن این تراکنش‌ها توسط دولت‌ها قابل مدیریت نیست.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیاکسی اینفینیتی Axie Infinity : آموزش کامل شروع بازی
مقاله بعدینوسان و توجه قیمت دوج کوین با حمایت؛ ایلان ماسک

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید