رشد گیت‌کوین در پی افزایش سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

300
ارز دیجیتال

فتح قله های روزانه

ارزروز: در پی افزایش سرمایه گذاری در صنعت ارزهای دیجیتال مسیر افزایشی قیمت در بسیاری از نمادهای این صنعت رویت می‌شود. اخبار قانون‌گذاری ها، محدودیت‌های کشورهای چین، آمریکا و … نیز نتوانست جلوی سرعت بازار رمزارزها را بگیرد. گیت‌کوین (Gitcoin)ارزی است که کمتر در بین سرمایه گذاران مبادله می شود. ارز کمتر شناخته شده ای که در 30 روز توانست رشدی معادل 100درصد را تجربه نماید. تحلیل‌گران و کارشناسان این بازار معتقدند که ویژگی‌های فنی گیت‌کوین بسیار جذاب است.

این موضوع باعث شده تا اکوسیستم این ارز دیجیتال در این مدت کوتاهی رشد خوبی داشته باشد. همچنین توجه بسیاری از توسعه‌دهندگان را به خود جلب کند. کوین تلگراف معتقد است که صنعت بلاک چین هر روز بزرگتر می شود و در نهایت تبدیل به ابزاری ثابت در زندگی روزمره ما خواهد شد. در همین حال، تفکر «برتری یک بلاک چین نسبت به سایر شبکه‌ها» و ایدئولوژی‌های افراطی درباره این فناوری رو به نابودی است. و مسئله همکاری با سایر بلاک چین‌ها هر روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

گیت‌کوین

تفکر گیت‌کوین پیشرفت اکوسیستم ارزهای دیجیتال و ساخت آینده اینترنت آزاد است. و بنیانگذاران آن افراد خلاق و پروتکل‌هایی است که با یکدیگر همکاری دارند. قیمت گیت‌کوین با رشدی ۱۰۳ درصدی از ۴.۷۸ دلار در ۲۰ ژوییه (۲۹ تیر) به ۹.۷۱ دلار در ۱۱ اوت (۲۰ مرداد) رسید. بررسی های نشان از آن دارد که این رشد قیمت تحت‌تأثیر افزایش تعداد شرکای پروژه گیت‌کوین رقم خورد. طرح این پروتکل برای توسعه زیرساخت‌های نسل سوم وب (WEB3) طراحی شده بود. همچنین افزایش تعداد پلتفرم‌های مشارکت‌کننده با پروتکل گیت‌کوین، پشتیبانی از ویژگی‌های حاکمیتی سازمان خودگردان غیرمتمرکز یا همان دائو (DAO) که به کاربران امکان مشارکت در کنترل پلتفرم را می‌دهد و ارائه استخرهای پرداخت تسهیلات با نقدینگی کافی که می‌تواند در توسعه پروژه‌ها و پروتکل‌ها مورد استفاده قرار گیرد، از دلایل اصلی رشد قابل‌توجه قیمت گیت‌کوین است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیصرافی بایننس و الزام احراز هویت؛ بایننس‌کوین با چالش روبرو می‌شود؟
مقاله بعدیFetch.ai پلتفرم NFT برای هنرهای تولیدشده با هوش مصنوعی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید