رشد چشمگیر بازیهای بلاک چینی بر بستر بلاک چین و با تشویق ارز دیجیتال

186
ارزروز: بازیهای بلاک چینی

بازیهای بلاک چینی

ارزروز: درسال گذشته با رشد چشمگیر بازیهای بلاکچینی مواجه بودیم. یا به شکلی دیگر بازیهای ویدیویی کریپتو با رشدچشمگیری همراه بوده‌اند. حال دیگر بیان این مطلب که بازیهای بلاک چینی می توانند برای مردم پولساز باشند مطلب غریبی نیست.‌ توسعه دهندگان، بازیهای بر این باورند که این روند بسیار سریع روبه‌افزایش خواهد بود.طی همایشی که به تازگی به صورت مجازی شکل گرفته، توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی اتریوم درباره احتمالات و چالش‌های موجود در آینده صحبت کردند. در پنلی که توسط سسیلی مک (Cecily Mak) روی ConsenSys تشکیل شد، توسعه‌دهندگان فعال و با تجربه‌ای در زمینه طراحی بازی‌های ویدیویی مبتنی بر بلاک چین، گرد هم آمدند. این افراد شامل پیتر کیلتایکا (Peter Kieltyka)، سازنده بازی SkyWeaverاز استودیویHorizon Blockchain Games،بن هایدورن (Ben Heidorn) از استودیوی Blockade Games، سازنده بازی Neon District و جفری زرلین (Jeffrey Zirlin)، سازنده بازی Axie Infinity می‌شدند و بحثی مفید را در کنار یکدیگر شکل دادند.

تجربیات Zirlin در بازیهای بلاک چینی

در ابتدا Zirlin بیان کرد که بزرگنمایی کردن منافع بازیهای بلاک چینی چقدر می‌تواند مهم باشد. با این حال، او می‌گوید که فناوری بلاک‌چین و اهداف آن. شاید در همان ابتدا و سریع برای طیف وسیعی از مخاطبان قابل فهم نباشد. او در بخش جالبی از صحبت‌هایش می‌گوید: به تازگی ما حرکت بزرگی را به سمت این اصطلاح مشاهده کرده‌ایم. بازی کن تا به دست آوری (play-to-earn). طبق گفته‌های Zirlin، پلیرها یا بازیکنان. می‌توانند با تجربه بازی‌های ویدیویی و گذراندن اوقات خوش و سرگرم کننده. دارایی دیجیتال با ارزش واقعی به دست آورند. او اشاره می‌کند که برخی از شرکت‌های کریپتو بسیار مشتاق هستند تا با استفاده از بازیهای خود برای پلیرها توکن آماده کرده و با این راه، جامعه کاربری خود را گسترش دهنده و بزرگتر کنند. این توسعه دهنده بازیهای ویدیویی کریپتو به شکل صریح‌تر به رشد بازی کارتی Magic: The Gathering در سال‌های گذشته اشاره می‌کند.

او اشاره می‌کند که فروشندگان کارت با معرفی کردن جادو به مردم، برگزار کردن رقابت‌ها یا تورنمنت‌ها و تولید محتوا، محبوبیت این بازی را افزایش داده‌اند. با این حال، همه ما می‌دانیم که باز کردن یک فروشگاه کارت به صورت فیزیکی، می‌تواند محدودیت‌ها و موانعی را بر سر راه بگذارد اما زمانی که همه چیز دیجیتالی است، چنین مشکلی وجود ندارد. گیمرهای بلاک چین به صورت پیش فرض، با دارایی‌های دیجیتالی خود وارد این فضا می‌شوند، بنابراین پلیرهای ما اساسا می‌توانند یک تجارت دیجیتال جمع کردنی (Collectible)، مستقیم از کیف پول اتریوم شخصی، برای خود راه بیندازند. با اتریوم، این ایده‌ که همه می‌توانند تجارت کوچک دیجیتالی و جمع کردنی خود را داشته باشند، عملی می‌شود. تنها چیزی که آن‌ها (مردم) نیاز دارند، اینترنت و یک کیف پول اتریوم است. او می‌گوید که می‌توان به کاربران و پلیر‌ها دارایی داد و برای جذب هر چه بیشتر آن‌ها تلاش کرد.

آینده‌ی بازی های بلاک چینی

مزیت‌ها و منافع همکاری بین بازیهای بلاک چینی که می‌تواند جامعه متحدتری را بسازد. توسعه دهندگان در انتها به آینده‌ی بازیهای ویدیویی کریپتو خواهند پرداخت و از ۲۴ ماه آینده می‌گویند. جالب این جا است که توسعه دهندگان همگی اعتقاد دارند که تا ۲ سال آینده. رشد بازیهای بلاک چینی، بسیار چشمگیر خواهد بود. و مردم برای دریافت دارایی‌های دیجیتال، حاضر به تجربه بازی‌های ویدیویی می‌شوند. فرایند رشد بازیهای بلاک چینی به مانند یک زنجیره شیمیایی یا یک انفجار خواهد بود. در ادامه Kieltyka توضیح می‌دهد. که با یادگیری شرکت‌ها از تلاش‌های خود و دیگران همچنین توجه به واکنش پلیرها و کاربران. در دو سال آینده تجربیات و توسعه‌های بیشتری وارد این فضا خواهد شد. او در ادامه می‌گوید:

من مطمئن هستم که در این مسیر، کشفیات بسیاری خواهد بود. و همچنین ما می‌توانیم از رفتار مردم، این کشفیات را به دست بیاوریم. نظر شما در مورد بازیهای بلاک چینی چیست؟ آیا به تجربه این عناوین برای به دست آوردن دارایی دیجیتال علاقه دارید؟

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیساتوشیز گیمز Satoshis Games به شیوه فورتنایت Fortnite در بستر شبکه لایتنینگ
مقاله بعدیگوگل Google و شرکت کانادایی دی‌اَپر لبز (Dapper Labs)قرارداد همکاری بستند

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید