ارزروز: مقامات فدرال در روسیه در حال برنامه‌ریزی برای ردیابی معاملات غیرقانونی و آشکار سازی هویت کاربران این بازار هستند. بدین منظور سرویس نظارت مالی فدرال روسیه، که به Rosfinmonitoring نیز معروف است، پیمانکار استخدام کرده است. این گروه برای توسعه بستری برای ردیابی فعالیت ارزهای رمزنگاری شده فعالیت می‌کنند. طبق داده‌های وب‌سایت تدارکات دولتی روسیه، این کشور 14.7 میلیون روبل‌(200،000 دلار) از بودجه خود برای ایجاد “ماژول نظارت و تجزیه و تحلیل معاملات ارزهای رمزنگاری شده” با استفاده از بیت کوین (BTC) اختصاص می‌دهد.

طبق داده های رسمی‌، قرارداد خرید به شرکتی موسوم به RCO اعطا شد. طبق گزارشات بزرگترین بانک روسی، Sber، که قبلا به نام Sberbank شناخته می‌شد، به طور غیر‌مستقیم ازین شرکت حمایت می‌کند.

بر اساس اسناد قرارداد، RCO مأموریت دارد تا ابزاری جهت نظارت و ردیابی جابجایی دارایی‌های دیجیتال توسعه دهد. این ابزار ضمن حفظ یک پایگاه داده از کیف‌پول‌هایی که درگیر فعالیت‌های غیرقانونی هستند، وظیفه نظارت بر رفتار کاربران ارز دیجیتال، به منظور شناسایی آنها را برعهده دارد.

این پلت فرم همچنین برای جمع آوری مشخصات دقیق کاربران رمزارزها، ارزیابی نقش آنها در فعالیت‌های اقتصادی و همچنین شناسایی احتمال مشارکت آنها در فعالیت‌های غیرقانونی طراحی خواهد شد. به گفته Rosfinmonitoring، این ابزار کارآیی نظارت و تطابق اولیه مالی را افزایش،  همچنین ایمنی بودجه را تضمین می‌کند.

این پیشرفت، نقطه عطفی دیگر در تلاش‌های روسیه برای ردیابی معاملات ارزهای دیجیتال می باشد. پیش‌تر Rosfinmonitoring ابتکار “Blockchain شفاف” را با هدف ردیابی حرکت دارایی‌های مالی دیجیتال یک سال پیش اعلام کرد.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، مقامات قصد داشتند “تا حدی ناشناس بودن” تغییرات دارایی‌های دیجیتالی اصلی مانند بیت‌کوین و اتر، همچنین ارزهای رمزنگاری شده با حریم خصوصی مانند Monero (XMR) را کاهش دهند. Rosfinmonitoring برنامه ردیابی تراکنش‌های ارز دیجیتال را در آگوست 2018 افشا کرد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیماینر ها، در جست‌وجوی مقصدی امن با هزینه‌های مناسب مالیاتی و انرژی
مقاله بعدیایست قانونی کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا به رمزارزها

1 دیدگاه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید