ارزروز : لسستیا کانیاگو، فرماندار بانک ذخیره آفریقای جنوبی(SARB)، مخالف طبقه‌بندی ارزهای رمزپایه به عنوان ارز است. بر اساس گزارشی از MoneyWeb، رئیس بانک مرکزی در یک جلسه تعاملی در گفتگوهای رهبری مدرسه کسب و کار Wits، رمز ارز را به دارایی و نه به ارز تشبیه کرد.

به گفته وی، ارزهای رمزنگاری شده تنها دارای دو معیار از سه معیار ارز هستند که عبارتند از:

ارز رمزنگاری شده ذخیره‌ی سرمایه است. اگرچه وسیله مبادله است، اما به طور کلی پذیرفته نشده است. فقط کسانی که در این بازار هستند پذیرفته شده است.

اظهارات کانیاگو انتقادی رایج از سوی بانک‌های مرکزی و دیگر بازیگران سیستم مالی قدیمی است.

با این حال، رمزنگاری به عنوان یک ابزار پرداخت، به ویژه در بازارهای خرده‌فروشی، مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است. السالوادور همچنین به تازگی اولین کشوری است که بیت کوین را به عنوان پول قانونی انتخاب کرد. حرکتی که می‌تواند در سایر کشورهای آمریکای مرکزی تکرار شود. با استقبال گسترده از ارزهای دیجیتال، شبکه‌های پرداخت، مانند Visa و Mastercard نیز از این گزینه‌های پرداخت استفاده می‌کنند.

کانیاگو در مورد دستورالعمل رمزنگاری SARB، اظهار داشت که بانک مرکزی به دنبال تنظیم بازار رمزنگاری برای محافظت از سرمایه‌گذاران است. کسب و کارهای این حوزه در این کشور قبلاً هشدار داده بودند که نبود مقررات دقیق به صنعت ارزهای رمزنگاری شده بومی آسیب می‌رساند. در واقع، صحنه ارزهای رمزپایه آفریقای جنوبی مملو از چندین محصول سرمایه گذاری کلاهبردارانه بوده است. میلیون‌ها دلار از قربانیان ناشناس به سرقت رفته است.

در ماه جولای، اپراتورهای شرکت رمزنگاری آفریقای جنوبی AfriCrypt به دنبال ناپدید شدن 3.6 میلیارد دلار بیت کوین از خزانه این شرکت فرار کردند. MirrorTradingInternational، یکی دیگر از طرح‌های رمزنگاری پانزی، توجه بین المللی را به خود جلب کرده است. اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده نیز در این تحقیقات شرکت کرده است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیقانون‌گذاری ارزهای دیجیتال از نگاه فعالان و بزرگان علم اقتصاد و نوآوری
مقاله بعدیبانک های چینی در جستجوی e-yuan برای فروش صندوق های سرمایه گذاری و بیمه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید