رئیس انجمن بلاک چین خواستار تشکیل شورایی ویژه در مورد قوانین ارزهای دیجیتال شد

160
ارز روز: ساماندهی ارزهای دیجیتال در ایران
ساماندهی رمزارزها در بازار ارزهای دیجیتال توسط سیاستگذاران ایرانی

ارزروز: به گفته انجمن بلاک چین ایران، مقامات در اجرای قوانین ارزهای دیجیتال کوتاهی کرده اند. انجمن نگران عدم فعالیت دولت است. این مسئله باعث خواهد شد، تنظیم‌کننده‌هایی که آمادگی کافی برای انجام چنین وظیفه چالش‌برانگیزی را ندارند، پا به میدان بگذارند.

عباس آشتیانی، رئیس انجمن بلاک چین ایران (IBA) گفت که رگولاتورهای ایرانی مانند بانک مرکزی ایران (CBI) قادر به تنظیم ارزهای دیجیتال نیستند. بر اساس گزارش فایننشال تریبون، IBA درخواست ایجاد یک “مشاور مستقل” برای قبول مسئولیت کرده است.

آشتیانی در نشست خبری روز سه شنبه خود توضیح داد؛

ما به یک شورای ویژه از نمایندگان ارگان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی برای ایجاد مقررات ارزهای دیجیتال نیاز داریم. CBI یا سازمان بورس صلاحیت کافی برای تعیین قوانین ارز دیجیتال با توجه به چند بعدی بودن موضوع را ندارند.

استخراج ارزهای دیجیتال

در حالی که استخراج بیت کوین (BTC) در ایران مجاز است، استفاده از رمزارز برای پرداخت مجاز نیست. با این حال، بانک‌ها و صرافان دارای مجوز استفاده از ارزهای دیجیتال استخراج‌شده توسط ماینرهای مجاز برای هزینه‌های واردات هستند.

ماینرها باید از وزارت صنایع مجوز بگیرند و قبوض برق خود را که براساس قیمت گذاری صادرات است پرداخت کنند. بر اساس آخرین داده‌های اوایل سال جاری، حدود 30 کسب و کار مجوز استخراج را در کشور دریافت کرده اند.

با این حال، نگرانی‌های مربوط به ماینرهای زیرزمینی همچنان در کشور مطرح است. مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران پس از کشف ماینرهای بیت کوین در زیرزمین از سمت خود استعفا داد.

آشتیانی در پاسخ به نگرانی مقامات دولتی در مورد فعالیت‌های غیرقانونی مرتبط با استخراج و تجارت ارزهای دیجیتال، گفت که انجمن بلاک‌چین ایران قانون‌گذاران را درک می‌کند و به آنها اطمینان می‌دهد که نگرانی‌هایشان برطرف خواهد شد. ما آماده کمک به تنظیم قوانینی هستیم که می‌تواند به تضمین تاثیر مثبت ارزهای دیجیتال بر اقتصاد و در عین حال به حداقل رساندن جرم و جنایت کمک کند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیمعامله گران پیش بینی می کنند قیمت بیت کوین تا 55 هزار دلار کاهش یابد
مقاله بعدیکلاهبرداری از معامله گران با صرافی؛ معرفی صرافی کوینکس CoinEx

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید