توکن املاک و مستغلات با وجود رشد کُند، می‌تواند 1.4تریلیون دلاری شود

225
توکن سازی در املاک و مستغلات

ارزروز: بازار دارایی‌های توکن شده تا حد زیادی به دلیل عدم قطعیت‌های قانونی دست نخورده باقی مانده است. با این‌وجود توکن‌سازی 0.5 از کل بازار جهانی املاک در پنج سال آینده، بازار 1.4 تریلیون دلاری ایجاد می‌کند.

در سال‌های اخیر، ارزش کل بازار جهانی املاک و مستغلات به رقم سرسام‌آور 280 تریلیون دلار رسیده است. بسیاری از دارایی‌های اصلی دیگر را پشت سر گذاشته، و با ارزش کل وام‌های جهانی تا سال 2020 برابری می‌کند. مور گلوبال گزارشی درخصوص پتانسیل توکن‌سازی برای این دارایی‌های پررونق، که به طور سنتی غیرقابل نقد هستند، گردآوری کرده است.

برای دان ناتال، لیدر املاک و ساخت‌و‌ساز در مور گلوبال و شریک مدیریتی Segal LLP در تورنتو، مزیت اصلی بلاک‌چین برای این بخش افزایش نقدینگی با ارائه زیرساخت‌های کارآمد و واسطه‌ای جهت پایه‌گذاری بازارهای جدید است. دیوید واکر، شریک مدیریتی مور کیمن که به عنوان حسابرس متخصص در دارایی‌های دیجیتال، به نوبه خود مدعی شده است که شفافیت و امنیت فناوری مزایای آشکاری را از دیدگاه حسابرسان ارائه می‌دهد.

تاکنون، توکن‌‌‌سازی به دلیل تردید سرمایه‌گذاران و عدم وجود بازارهای جدید برای معاملات، کمتر از انتظارات بوده است. با این حال، ممکن است این امر به تدریج در حال تغییر باشد. مرجع راهبرد مالی بریتانیا در آگوست سال گذشته مجوز عملیاتی را به صرافی امنیت دیجیتال Archax اعطا کرد. یک سال قبل، اداره نظارت مالی فدرال آلمان انتشار اولین اوراق قرضه املاک مبتنی بر بلاک‌چین را  تصویب کرده بود.

اندرو باوم، مدیر طرح آینده املاک و مستغلات در دانشکده بازرگانی دانشگاه آکسفورد:

 اگر شواهدی مبنی بر تقاضای سرمایه‌گذاران برای مالکیت نسبی وجود داشته باشد. توکن‌سازی در املاک و مستغلات – چیزی که طرفداران توکن‌ سازی از سال 2017 طرفدار آن بوده‌اند، می‌تواند بالاخره اتفاق بیافتد.

تابستان گذشته، یک توکن امنیتی نشان دهنده مالکیت جزئی در مجتمع تفریحی St. Regis Aspen در کلرادو در صرافی TZERO تحت نظارت Overstock به صورت زنده اجرا شد و حجم معاملات رکوردی را به خود جلب کرد. با این حال، در کمتر از یک ماه، با توجه به رکود بازار در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، به سرمایه‌گذاران تخفیف‌های زیادی جهت اقامت در مجتمع تفریحی داده می‌شد تا به افزایش فروش توکن کمک‌کند. با این وجود، TZERO اخیراً برای توکن 18 میلیون دلاری از سهام NYCE Group همکاری کرده است.  پلتفرمی که به عنوان “سرمایه گذاری در املاک و مستغلات بالقوه” مطرح شده است.

مقاله قبلیبه دنبال افزایش قیمت بیت‌کوین و اتریوم حال دوج کوین آماده جهش است
مقاله بعدیMimo ، ادغام اولین پلتفرم غیرمتمرکز توکن یورو در جهان با Polygon

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید