پولکادات

ارزروز: در یک ماه گذشته قیمت پولکادات با رشد قابل توجهی روبرو بوده به شکلی که توانست به نزدیکی قله قبلی خود برسد. شاید مهمترین دلیل رشد آن نیز توسعه اکوسیستم این ارز دیجیتال وشرایط بازارهای مشتقه است. تحلیل گران معتقدند که این موضوعات نشان از ادامه این روند صعودی نیز دارد. کوین تلگراف در گزارشی کوین تلگراف، رشد ۲۵۶ درصدی قیمت پولکادات در ۵۶ روز گذشته نمایش خیره‌کننده را ارایه داد. ارزش بازار ۳۹ میلیارد دلاری این ارز دیجیتال با رشد ۶۶ درصدی که در۳۰ روز گذشته داشته، درمقایسه با اتریوم از عملکرد بهتری برخوردار بوده است. پولکادات بلاک چین‌های مستقلی با نام پاراچین (Parachain) شناخته می‌شوند. این پروژه که بیشتر تمرکز آن برمسئله مقیاس‌پذیری است، تراکنش‌ها را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کرده وآنها را به صورت موازی در پاراچین‌ها پردازش می‌کند. این ساختار شبیه به همان چیزیست که قرار است در نسخه دوم اتریوم شاهد آن باشیم.

پولکادات در واقع مجموعه‌ای از پاراچین‌هاست که از طریق یک پلتفرم مرکزی به نام ریلِی چین (Relay Chain) به یکدیگر متصل شده‌اند. این لایه مرکزی امنیت شبکه را تأمین کرده و اجماع، قطعیت و رأی‌گیری‌های شبکه را مدیریت می‌کند. برای حمایت از راه‌اندازی پاراچین‌ها، کاربران می‌توانند از طریق قفل‌کردن توکن‌های دات (DOT) به پروژه‌های موردنظر خود رأی دهند. شبکه کوساما (Kusama) که با کپی‌برداری از پولکادات طراحی شده، اخیراً در حال برگزاری مزایده برای فروش اسلات‌های (Slot) خود است. انتظار می‌رود که پولکادات هم طی چند ماه آینده همین روند را در پیش بگیرد. اکوسیستم پولکادات پیوسته در حال رشد است. در تاریخ ۸ سپتامبر (۱۷ شهریور) ساب کوئری (SubQuery) که یک پلتفرم جمع‌آوری داده غیرمتمرکز است، توانست برای ساخت اولین لایه جمع‌آوری داده در شبکه پولکادات سرمایه‌ای ۹ میلیون دلاری جذب کند.

دوج کوین

روز گذشته حجم تبادل دوج کوین‌های در گردش به رقم خیره‌کننده ۱۳۱,۲۸۲,۸۰۸,۱۹۸ واحد رسید. حجم بالایی از این دوج کوین‌ها در اختیار نهنگ‌هاست. آدرس مشهور DH5y به‌تنهایی۳۶.۷ میلیارد دوج کوین در اختیار دارد. روز سه‌شنبه هم ارزش بازار دوج کوین به ۳۱.۳ میلیارد دلار رسید. داده ها حاکی از آن است بیت کوین داتکام، دیروز ۱.۱ میلیارد دلار دوج کوین جابجا شد. در این میان، ۷۰ درصد معاملات دوج کوین با تتر بوده است. اف‌ایکس‌امپایر در گزارشی  عنوان نمود که دوج کوین طی ۲۴ ساعت گذشته چیزی در حدود ۲ درصد رشد داشته است. در 24 ساعت گذشته هم شاهد احیای قیمت و جبران بخشی از سقوط روز دوشنبه بودیم.در حال حاضر هر واحد دوج کوین در محدوده ۰.۲۳ دلار معامله می‌شود. در نوسانات اخیر، کف قیمت در۰.۲۳۹۴ دلار تشکیل شد.در صورتی که قیمت دوج کوین به زیر ۰.۲۳۸۷ دلار سقوط نکند، احتمال جهش تا مقاومت ۰.۲۴۳۷دلاری وجود دارد.

بیت کوین

روز گذشته حرکت صعودی آرامی را از بالای مقاومت۴۶,۰۰۰دلاری آغاز کرد. قیمت اکنون به بالای۴۷,۰۰۰دلار رسیده و در کانال۴۷,۵۰۰دلار با مقاومت مواجه شده است. نیوز بی‌تی‌سی در گزارشی عنوان کرد. که قیمت بیت کوین به خوبی فاصله خود را با سطح۴۵,۰۰۰دلار حفظ کرده است. و توانسته حرکت صعودی جدیدی را بالای مقاومت۴۶,۰۰۰دلاری و میانگین متحرک ساده (SMA)۱۰۰ساعته آغاز کند. بیت کوین اخیراً مقاومت‌های۴۶,۲۰۰و۴۶,۵۰۰دلاری را پشت سر گذاشته است. به نظر می‌رسد که حمایت کلیدی بعدی در محدوده ۴۵,۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته شکل گرفته است. این نقاط در نزدیکی سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی قرار دارند و همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی بیت کوین از ۴۳,۳۷۴ دلار تا اوج ۴۷,۴۶۴ دلاری امروز تنظیم شده‌ است. شاخص مکدی (MACD)، به‌آرامی از محدوده صعودی خارج می‌شود و شاخص قدرت نسبی (RSI) به بالای ۵۰ رسیده است.

رمزازر دوم بازار اتریوم

بررسی شاخص های خرید و فروش در بازار اتریوم حاکی از آن است که خریداران در کف میانگین متحرک ساده۵۰روزه(SMA50)در۳,۱۲۹ دلار در حال خرید هستند و خریداران هم در میانگین متحرک نمایی۲۰روزه در۳,۴۱۳دلار اقدام به فروش می‌کنند. به عبارتی دیگر رفته‌رفته شاهد شیب نزولی میانگین متحرک نمایی۲۰روزه هستیم. و شاخص قدرت نسبی هم زیر۴۶است که نشان می‌دهد. دست بالاتر از آن فروشندگان است. اگر فروشندگان قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسانند. اتریوم ممکن است شاهد افزایش فشار روش باشد. که احتمالاً به کاهش تا ۳,۰۰۰ منجر می‌شود. در سوی دیگر، احیای قیمت از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خریداران را تشویق می‌کند که یک بار دیگر شانس خود را برای رساندن قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه امتحان کنند. بسته‌شدن قیمت بالای ۳,۵۶۷.۰۶ دلار اوضاع را به نفع خریداران تغییر می‌دهد. در این صورت ۴,۰۰۰ دلار هدف بعدی خریداران خواهد بود.

قیمت کاردانو سومین رمز ارز بازار

این رمز ارز سه‌شنبه گذشته از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۲.۱۶ دلار جهش کرد و به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲.۵۷ دلار رسید. با نگاهی به شادو بلند کندل روزهای شنبه و یک‌شنبه می‌توان گفت که رسیدن به این محدوده قیمتی باعث شد معامله‌گران به فکر برداشت سود بیفتند. فروشندگان دیروز قیمت را به زیر نقطه آغاز جهش در ۲.۴۷ دلار رساندند. شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرارگیری شاخص قدرت نسبی در محدوده منفی نشان می‌دهد که فروشندگان برتری جزئی در بازار دارند. اگر فروشندگان قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسانند، احتمال تشدید اصلاح و رسیدن به حمایت بعدی در ۱.۹۴ دلار وجود دارد. به‌علاوه، در صورت افزایش قیمت از سطوح فعلی یا احیای قیمت از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه، خریداران بار دیگر تلاش خواهند کرد که قیمت را به بالای ناحیه مقاومتی ۲.۹۷ تا ۳.۱ دلاربرسانند.

بایننس کوین

بایننس کوین متعلق به صرافی بایننس روز جمعه زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۴۱۰ دلار بسته شد، ولی فروشندگان نتوانستند قیمت را در سطوح پایین‌تر تثبیت کنند. خریداران روز بعد با خرید در کف، قیمت را بار دیگر به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه رساندند. این در حالی است که شکست خریداران در عبور از مقاومت ۴۳۳ دلار ممکن است فشار فروش در بازار را بیشتر کند. اگر قیمت به زیر ۳۹۳.۲ دلار برسد، این احتمال وجود دارد که شاهد سقوط تا ۳۶۹ دلار باشیم. هدف بعدی قیمت ۳۴۰ دلار خواهد بود. شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۴۳۸ دلار و رسیدن شاخص قدرت نسبی به زیر ۴۰ بیانگر آن است که راه سقوط هموارتر از مسیر صعود است. خریداران سعی خواهند کرد قیمت را به بالای ۴۳۳ دلار برسانند. در این صورت می‌توان آن را نشانه‌ای از اتمام اصلاح در نظر گرفت.

قیمت ریپل

قیمت ریپل در حال حاضر بین میانگین‌های متحرک گیر افتاده است. شکست خریداران در رساندن قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی۲۰ روزه در۱.۱۳ دلار، معامله‌گران را به برداشت سود تشویق کرده است. شیب رو به پایین میانگین متحرک نمایی۲۰ روزه و قرارگیری شاخص قدرت نسبی در محدوده‌ای پایین‌تر از۴۵ نشان می‌دهد که دست بالاتر در بازار از آن فروشندگان است. اگر فروشندگان قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسانند، احتمال سقوط به کف روز سه‌شنبه در ۰.۹۵ دلار وجود دارد. بسته‌شدن قیمت زیر این حمایت نشان‌دهنده اتمام احتمالی روند صعودی خواهد بود. این اتفاق می‌تواند راه را برای کاهش بیشتر تا ۰.۷۵ دلار مهیا کند. در صورتی که قیمت از سطوح فعلی احیا شود و به بالای میانگین متحرک نمایی۲۰ روزه برسد، سناریوی نزولی باطل می‌شود. در این صورت خریداران تلاش خواهند کرد قیمت را به بالای ناحیه مقاومتی ۱.۳۵ تا ۱.۴۱ دلار برسانند.

قیمت سولانا

سولانا در حال حاضر در یک روند صعودی قدرتمند است. سقوط قیمت سولانا به زیر خط روند نشان می‌دهد که روند صعودی تضعیف شده است. در حال حاضر احتمال سقوط تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۴۱ دلار وجود دارد. اگر قیمت از سطوح فعلی جهش کند، می‌توان گفت که احساسات حاکم بر بازار همچنان مثبت است و معامله‌گران در کف اقدام به خرید می‌کنند. در این صورت خریداران تلاش خواهند کرد روند صعودی را از سر بگیرند، ولی به نظر می‌رسد که فروشندگان در خط روند مقاومت سنگینی را شکل دهند. اگر قیمت از خط روند سقوط کند، ممکن است شاهد کاهش تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باشیم. شکسته‌شدن این حمایت ممکن است به سقوط تا فیبوناچی ۶۱.۸ درصدی در ۱۲۳.۴۳ دلار منجر شود. در سوی دیگر، بسته‌شدن قیمت در بالای خط روند شانس رسیدن دوباره به اوج تاریخی در ۲۱۶ دلار را تقویت می‌کند.

تحلیل تکنیکال قیمت لونا

توکن بومی پروتکل لونا، روز شنبه از۴۵.۰۱ دلار سقوط کرد که نشان می‌دهد معامله‌گران در این سطح اقدام به برداشت سود کردند. در صورت سقوط، باید چشم به ۳۶.۸۹ دلار و میانگین متحرک نمایی۲۰ روزه در۳۲.۷۷ دلار دوخت؛ چراکه این سطوح حمایت پراهمیت پیش روی قیمت لونا هستند. احیای قوی از هر یک از این سطوح نشان‌دهنده آن خواهد بود که احساسات حاکم بر بازار همچنان مثبت است و معامله‌گران در کف اقدام به خرید می‌کنند. در این صورت خریداران تلاش خواهند کرد که روند صعودی را از سر بگیرند و قیمت را به سطح روانی ۵۰ دلار برسانند.میانگین‌های متحرک شیبی صعودی دارند که نشان می‌دهد خریداران برتری جزئی نسبت به فروشندگان دارند ولی واگرایی منفی شاخص قدرت نسبی تا حدی باعث نگرانی است. اگر فروشندگان قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی۲۰ روزه برسانند، احتمال سقوط تا میانگین متحرک ساده۵۰روزه در۲۴.۱۴دلار وجود دارد.

یونی سواپ

یونی سواپ طی روزهای گذشته زیر ۲۵ دلار که جهش پیشین را از آنجا آغاز کرده بود، در نوسان است؛ این مسئله نشان می‌دهد که معامله‌گران با قدرت در حال انباشت ارز نیستند. میانگین‌های متحرک تقاطع نزولی را شکل داده‌اند و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده منفی قرار دارد که بیانگر برتری فروشندگان در بازار است. اگر فروشندگان قیمت را به زیر حمایت ۲۱ دلاری برسانند، می‌توان انتظار افزایش شتاب نزولی قیمت را داشت. در این صورت احتمال کاهش تا ۱۸.۶۹ دلار وجود دارد. این سطح ممکن است به‌عنوان یک حمایت قوی عمل کند، ولی اگر خریداران نتوانند قیمت یونی سواپ را به بالای ۲۵ دلار برسانند، مقصد احتمالی بعدی ۱۳ دلار خواهد بود. این سناریوی نزولی در صورتی که قیمت از سطوح فعلی جهش کند و به بالای میانگین‌های متحرک برسد، باطل می‌شود.

مقاله قبلیحمایت 39 هزار دلاری بیت کوین
مقاله بعدیساتوشیز گیمز Satoshis Games به شیوه فورتنایت Fortnite در بستر شبکه لایتنینگ

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید