تجهیز روسیه به پول رسمی دیجیتال پس از یوآن دیجیتال در بازار ارز

184
ارزروز: اینماد
اینماد بلای جان صرافی ها شد ؛ عدم خدمات شاپرک به صرافی های ارز دیجیتال

روبل دیجیتال

ارزروز: هفته گذشته مقامات چینی عنوان نمودند که یوان دیجیتالی بر روی شبکه بلاکچین به زودی طراحی و پیاده سازی می گردد. حال نوبت روسیه است که از ارز دیجیتالی خود بر بستر بلاک چین رونمایی نماید. «روبل دیجیتال» پول رسمی روسیه خواهد بود. به گزارش ارزروز وزارت اقتصاد این کشور طی خبری اعلام کرد. که یکی از اصلی‌ترین پروژه‌های بانک مرکزی این کشور طی چند سال آینده ارایه روبل دیجیتال خواهد بود. ارزروز به نقل از راشا تودی عنوان نمود که تا پیش از ۲۰۳۰ یکی از اصلی‌ترین پروژه‌های دیجیتال در بانک مرکزی این کشور عرضه روبل مجازی خواهد بود.

بسیاری از دولت‌ها با توجه به گسترش ارزهای دیجیتال به دنبال راهکاری برای مدیریت کردن این بازار هستند. روبل دیجیتال سومین نوع ابزار پولی است. که توسط بانک مرکزی روسیه عرضه می‌شود. معرفی روبل دیجیتال همگام با توسعه بیشتر زیرساخت‌های پرداخت، افزایش رقابت و کمک به ترویج ابزارهای جدید پولی انجام خواهد شد. وزارت اقتصاد روسیه می‌گوید: این مساله دسترسی به پول را افزایش خواهد داد .و هزینه ارائه خدمات برای مردم و شرکت‌ها را پایین خواهد آورد.

استارت روبل از 2020 خورده شده بود

موضوع طراحی و پیاده سازی پول ملی دیجیتال در کشور روسیه. در اواخر سال گذشته میلادی در دستورکار بانک مرکزی این کشور قرار گرفت. دولت روسیه گفته که قرار است. پول دیجیتال در کنار پول نقد در این کشور به صورت توأمان مورد استفاده قرار گیرد. از سوی دیگر برخلاف بیت‌کوین گفته می‌شود. روبل دیجیتال ریسک کمی داشته و از آنجا که توسط بانک مرکزی روسیه عرضه می‌شود. به پشتوانه پول سنتی این کشور عرضه خواهد شد. هفته گذشته هم دولت روسیه اعلام کرد. که هنوز آمادگی به رسمیت شناختن ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین را ندارد. چراکه برابر دانستن ارزهای دیجیتال با پول می‌تواند به نظام مالی این کشور آسیب بزند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیپایان مهلت نام‌نویسی و اخذ مجوز صرافی‌های ارز دیجیتال در کره جنوبی
مقاله بعدیبه روز رسانی آلونزو Alonzo برای کاردانو با موفقیت انجام شد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید