بیت کوین ، لایتکوین، FIL، FTT ،MIOTA پنچ ارز مهم هفته آینده

143
تحلیل هفتگی

ارزروز: بیت کوین تلاش می‌کند تا بالای 50،500 دلار باقی بماند. اما این امر باعث نمی‌شود که آلتکوین‌ها از  اتریوم پیروی نکنند. زیرا اتر به قیمت 4000دلار در سوم سپتامبر به بالاترین سطح خود رسید. این امر باعث شده است که تسلط اتر بر بازار به بالای 20 درصد برسد. در حالی که تسلط بیت‌کوین به 41.1 درصد کاهش یافته است.

با این حال، تردید بیت کوین برای صعود، چشم انداز استراتژیست ارشد بلومبرگ، مایک مک گلون، را که هدف 100000 دلاری برای بیت کوین و 5000 دلار برای اتر پیش بینی کرده بود را تغییر نداده است.

نقشه بازار ارز دیجیتال. منبع: Coin360
به غیر از دو ارز رمزنگاری شده برتر، بخش توکن‌های غیرقابل تعویض از ماه جولای توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرده بود. جوردن فینست، اخیراً پیشنهاد کرده است که کاهش اخیر حجم معاملات و چند دلیل دیگر می‌تواند نشان دهنده چرخش سرمایه از NFT به بخش مالی غیرمتمرکز باشد.

بیایید نمودارهای 5 ارز رمزنگاری شده برتر که ممکن است در کوتاه مدت بهتر عمل کنند را بررسی کنیم.

BTC / USDT

بیت کوین در سوم سپتامبر مقاومت 50،500 دلاری شکست تا به 51،000 دلار برسد. اما فتیله بلند روی کندل  نشان دهنده عدم خرید در سطوح بالاتر است. پس از آن الگوی کندل دوجی در چهارم سپتامبر دنبال شد. این الگو نشان دهنده بلاتکلیفی بین گاوها و خرس‌ها است.

نمودار جفت ارز بیت کوین تتر
نمودار بیت کوین تتر، تایم فریم روزانه. منبع tradingview

واگرایی منفی در شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد که حرکت صعودی ممکن است در حال تضعیف باشد. اما میانگین‌های متحرک صعودی نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعودی است.

اگر خریداران قیمت را بالای 51000 دلار برسانند، جفت ارزبیت کوین تتر می‌تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد. اولین توقف می‌تواند 55،000 دلار باشد، اما اگر این مقاومت رد شود، حرکت صعودی می‌تواند به 60،000 دلار برسد.

در مقابل، اگر قیمت از 51،000 دلار به مقاومت 50،500 دلار برسد، ممکن است این جفت ارز به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (47998 دلار) کاهش یابد.

این یک حمایت مهم برای گاوها است زیرا در صورت شکستن، این جفت ارز ممکن است برای چند روز بین 46.200 تا 50.500 دلار محدوده بماند. شکست و بستن زیر 46.200 دلار می‌تواند این جفت ارز را به میانگین متحرک ساده 50 روزه (43.291 دلار) برساند.

بیت کوین تتر
نمودار بیت کوین تتر، تایم فریم 4 ساعته. منبع tradingview

قیمت بین 20-EMA و بالاتر از آن معامله شده است. این محدود کردن کانال احتمالاً به زودی منجر به شکست قوی خواهد شد. اگر خریداران قیمت را به بالای 51000 دلار برسانند، حرکت صعودی می‌تواند افزایش یابد، که نشان دهنده از سرگیری روند صعودی است.

متناوبا، اگر قیمت بیت کوین به زیر میانگین متحرک کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت از منطقه مقاومت دفاع می‌کنند. این امر می‌تواند قیمت را تا 46200 دلار کاهش دهد. عبور از این حمایت می‌تواند محدوده جفت ارز را برای مدت بیشتری حفظ کند. اما وقفه در زیر آن نشان می‌دهد که گاوها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند.

LTC / USDT

گاوها در تلاش هستند تا Litecoin (LTC) را به بالای مقاومت بالای 225.30 دلار برسانند و حفظ کنند. اگر آنها موفق شوند، یک الگوی پایین گرد را تکمیل می‌کند که ممکن است روند صعودی جدیدی را آغاز کند.

لایت کوین تتر
نمودار لایت کوین تتر، تیام فریم روزانه. منبع tradingview

فتیله بلند کندل در چهارم سپتامبر در نزدیکی مقاومت نشان از قدرت فروش داشت، اما نشانه مثبت این است که گاوها زمین زیادی را واگذار نکرده اند. آنها دوباره تلاش می‌کنند تا بر مقاومت غلبه کنند.

اگر بتوانند قیمت را بالای 225.30 دلار را حفظ کنند، جفت ارز LTC / USDT می‌تواند حرکت صعودی خود را تا 300 دلار سپس به هدف الگو در 347.30 دلار آغاز کند. صعود میانگین متحرک نمایی 20 روزه (184 دلار) و RSI در منطقه اشباع  خرید، نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعودی است.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این دیدگاه صعودی نامعتبر خواهد بود.

لایت کوین تتر
نمودار لایت کوین تتر، تایم فریم 4 ساعته. منبع tradingview

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها سعی کردند حرکت صعودی را در مقاومت  225.30 دلار متوقف کنند اما گاوها تسلیم نشدند. این نشان می‌دهد که خریداران همچنان در صورت هرگونه افت ناچیز جمع می‌شوند.

هر دو میانگین متحرک رو به افزایش هستند و RSI در منطقه اشباع خرید قرار دارد که نشان می‌دهد گاوها حکمرانی می‌کنند. شکست و بستن کندل بالای 225.30 دلار می‌تواند درهای رالی را تا 250.40 دلار باز کند. برعکس، بستن کندل زیر 20-EMA اولین نشانه ضعف خواهد بود.

FIL/USDT

توکن FIL Filecoin امروز مقاومت بالاسری خود یعنی 98 دلار را شکست. این یک الگوی پایین گرد را تکمیل می‌کند، که نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید است. تارگت این الگو قیمت 156 دلار است.

فایل کوین تتر
نمودار فایل کوین تتر، تایم فریم روزانه. منبع tradingview

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (79 دلار) ظاهر شد و RSI به بالای 81 رسید. این مسئله نشان دهنده احتمال تغییر روند است. معمولاً شکست از یک الگوی اصلی سطح شکست را دوباره آزمایش می‌کند. در این مورد، قیمت ممکن است به 98 دلار کاهش یابد.

اگر گاوها سطح 98 دلار را به سمت حمایت برگردانند، جفت ارز FIL / USDT می‌تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد. برعکس، اگر خرس‌ها قیمت خود را به زیر 98 دلار برسانند و ثابت بمانند، نشان می‌دهد که شکست اخیر یک دام برای گاو بود. سپس ممکن است این جفت ارز به میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد.

اگر قیمت از این حمایت عقب نشینی کند، گاوها ممکن است بار دیگر سعی کنند قیمت را به بالای مقاومت برسانند و روند صعودی را نیز از سر بگیرند. خرس‌ها برای به دست آوردن برتری باید قیمت را تا زیر میانگین متحرک نمایی  20 روزه کاهش دهند.

فایل کوین تتر
نمودار فایل کوین تتر، تایم فریم 4 ساعته. منبع tradingview

نمودار 4 ساعته حرکت قدرتمندی را به نفع خریداران نشان می‌دهد. این امر RSI را به عمق قلمرو اشباع خرید سوق داده است. این امر نشان دهنده احتمال اصلاح یا تجمیع جزئی در کوتاه مدت است.

اگر گاوها تسلط چندانی نداشته باشند، این نشان می‌دهد که معامله گران سیو سود نمی‌کنند. آنها تصور میکنند تا قله بعدی نیز رشد خواهند کرد. این امر احتمال از سرگیری روند صعودی را نیز افزایش می‌دهد.

با این حال، به احتمال زیاد خرس‌ها برنامه‌های دیگری دارند. آنها سعی می‌کنند قیمت را به زیر 98 دلار برسانند و گاوهای مهاجم را به دام بیاندازند.

FTT/USDT

توکن FTX در یکم سپتامبر بالاتر از رکورد قبلی خود در 63.13 دلار قرار گرفت. در تاریخ دوم سپتامبر نیز به بالاترین سطح تاریخی خود، یعنی 70.72 دلار رسید. چنین رکوردشکنی نشانه قدرت است، اما گاوها نتوانستند قیمت را بالاتر از سطح شکست در 63.13 دلار حفظ کنند.

توکن FTX تتر
نمودار توکن FTX تتر، تایم فریم روزانه

این نشان می‌دهد که خرس‌ها هنوز تسلیم نشده اند و سعی می‌کنند حرکت صعودی را متوقف کنند. واگرایی منفی در RSI نشان می‌دهد که حرکت صعودی ممکن است کند شود.

اگر قیمت خرس‌ها به زیر 57.93 دلار برسد، جفت ارز FTT / USDT می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (53 دلار) کاهش یابد. یک جهش قوی از این سطح نشان می‌دهد که گاوها در حال سقوط هستند. سپس خریداران دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را از محدوده مقاومت 63.13 دلار به 70.72 دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می‌تواند به 84 دلار برسد.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه تجاوز کند، این دیدگاه مثبت نامعتبر خواهد بود. چنین حرکتی نشان می‌دهد که شکست اخیر بالای 63.13 دلار یک دام برای گاو بود.

توکن FTX تتر
نمودار توکن FTX تتر، تایم فریم 4 ساعته. منبع tradingview

نمودار 4 ساعته تشکیل یک الگوی مثلث نزولی را نشان می‌دهد که با یک وقفه کامل می‌شود و زیر 59دلار بسته می‌شود. تارگت این الگو نزول تا 47.50دلار است. 20-EMA تخت و RSI درست بالای نقطه میانی معنای  خاصی برای گاوها و خرس‌ها ندارند.

اگر خریداران قیمت را بالاتر از خط روند نزولی قرار دهند و حفظ کنند، الگوی نزولی را نامعتبر خواهد بود. سپس ممکن است قیمت به 65دلار و بعداً به 70.72دلار برسد. شکست و بستن کندل بالاتر از این سطح می‌تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند.

IOTA/USD

IOTA (MIOTA) در تاریخ 1 سپتامبر از 0.96 دلار به شدت افزایش یافت و تا 2.08 دلار در چهارم سپتامبر رسید. این حرکت صعودی RSI را به بالای 82 رساند و نشان می‌دهد که این افزایش در کوتاه مدت بیش از حد تداوم یافت.

میوتا تتر
نمودار IOTA تتر، تایم فریم روزانه. منبع tradingview

جفت ارز IOTA / USDT در حال حاضر شاهد سیو سود است و ممکن است در سطح فیبوناچی 38.2٪ یعنی 1.64 دلار به اولین حمایت برسد. بازگشت قوی از این سطح نشان می‌دهد که معامله گران با کاهش‌های جزئی خرید می‌کنند.

گاوها سپس یکبار دیگر تلاش می‌کنند تا قیمت را به بالای 2.08 دلار برسانند. در صورت موفقیت، جفت ارز می‌تواند شتاب خود را افزایش داده و به 2.40 دلار و سپس 2.67 دلار برسد.

متناوبا، اگر خرس‌ها قیمت را زیر 1.64 دلار بکشانند و حفظ کنند، توقف بعدی می‌تواند در محدوده بین 50 درصد بازسازی در 1.51 دلار و سطح بازسازی 61.8 درصد در 1.38 دلار باشد. تصحیح عمیق تر می‌تواند شروع مرحله بعدی روند صعودی را به تاخیر بیندازد.

میوتا تتر
نمودار IOTA تتر، تایم فریم چهارساعته. منبع tradingview

فتیله بلند روی نمودار 4 ساعته بالای مقاومت روانی با قیمت 2دلار را نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاش برای دفاع از این سطح هستند. سیو سود ممکن است قیمت را به 20-EMA کاهش دهد، که احتمالاً به عنوان یک حمایت قوی عمل می‌کند.

اگر قیمت با قدرت از میانگین متحرک نمایی 20 برگشت کند، این نشان می‌دهد که این احساس مثبت باقی می‌ماند و گاوها در حال نزول هستند. سپس خریداران سعی می‌کنند با افزایش قیمت بالاتر از 2.08دلار روند صعودی را از سر بگیرند.

شکستن و بستن زیر 20-EMA اولین نشانه ضعف خواهد بود. این ممکن است درها را برای کاهش بیشتر به 1.50 دلار باز کند.

مطالب بالا صرفا نظرات بیان شده توسط نویسنده است و الزاماً منعکس کننده نظر ارزروز نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی شامل ریسک می‌باشد، لذا خواهشمند است هنگام تصمیم گیری شخصا تحقیقات لازم را انجام دهید.

مقاله قبلییونی‌ سواپ UniSwap صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال
مقاله بعدیسوشی سواپ SushiSwap صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید