قله شش ماهه برای بیت‌کوین

ارزروز: بیت‌کوین بعداز 40 روز به کانال 40 هزار دلاری بازگشت. پس از چراغ سبز آمازون به بیت‌کوین بازار ارزهای­ دیجیتال روند مثبت را ثبت نمود. آمازون پس از تسلاو توییتر اعلام نمود که آماده است بیت‌کوین را برای مبادلات مالی پذیرش نماید. دومینوی پذیرش بیت‌کوین شرایط را برای این ارز افزایشی رقم زد. بدیهیست بر این اساس سایر رمزارزها نیز روند صعودی را ثبت نمودند.

بررسی ­ها نشان از آن دارد که بیت‌کوین بیشترین سود روزانه را در­6 ماهه گذشته با رشد 8 درصدی ثبت نموده است. عصر روز پنج شنبه بیت‌کوین با قیمت 38 و هزار 200 دلار معامله شد. این رقم در بیشترین قیمت روزانه خود به 39 هزارو 850 دلار رسید. که بر این اساس سود روزانه 12/5 دلاری ثبت شد. این بالاترین قیمت از اواسط ماه ژوئن بود و حتی در بخش معاملات آتی صرافی بایننس، قیمت آن تا 48 هزار دلار نیز رشد کرد. با این ثبت رکورد قیمت بیت‌کوین در 6 روز متوالی افزایشی ثبت شد.

آمازون در پی پذیرش رمز ارزهاست
آمازون در به کارگیری از رمز ارزها به تسلا و توییتر پیوست

چراغ سبز آمازون

بیت‌کوین همچنان در نظر فعالان بازار رمزارزها دارای محبوبیت بالایی است. خبر پیوستن آمازون به تسلا و توییتر خبری بسیار ارزشمند در این بازه بود. این خبر موجب شد ارزهای دیجیتال در مدار صعودی باقی بمانند. البته همانطور که عنوان شد دیگر رمزارزها نیز از این جریان خبری مثبت سود بردند. تمامی ارزهای دیجیتال در این بازه روند صعودی را ثبت نمودند. آمازون در نظر دارد برای پذیرش بیت‌کوین به عنوان ابزار پرداخت به استخدام متخصصان در این حوزه اقدام نماید. همچنین در تیم تحقیق و توسعه متمرکز بر پرداخت خود، به سمت توسعه ارزهای دیجیتال و بلاک‌چین برود. بر این اساس تیم پرداخت آمازون به دنبال یک ارز دیجیتال و یک محصول بلاک‌چین برای توسعه استراتژی این شرکت است. بر این اساس در این زمینه به دنبال تهیه نقشه راه برای تدوین استراتژی است.

تسلا رمزارزها را پذیرفت
تسلا و توییتر برای پذیرش رمزارزها اقدام نمودند

تقابل رمزارزهای دولتی و خصوصی

دولت‌ها و بخش خصوصی در حال رقابت در گسترش رمزارزها هستند. دولت‌ها با احساس خطر برای از دست ­دادن قدرت کنترلی خود برپول ­و پایه ­پولی، در حال مقاومت با گسترش روزافزون رمزارزها هستند. چین به عنوان اولین کشور و دیگر ابرقدرت های جهانی به دنبال آن در این مسیر قوانینی را ثبت نمودند. قوانینی مانند مالیات و تشخیص هویت معامله گران برای تسلط بر این بازار در حال شکل گیری است. خصوصی ها نیز با تدوین رویه های جدید به دنبال گسترش تکنولوژی نوین بلاک­چین هستند. بانک‌های خصوصی بزرگ جهان، از جمله جی‌پی­مورگان و مورگان استنلی، به طرق مختلفی به دنبال حمایت از این صنعت هستند. جی‌پی­مورگان نیز با ارائه صندوق سرمایه‌گذاری بیت‌کوین برای مشتریان خود این مهم را فراهم نمود. مشتریان این باک می توانند با ارزهای‌دیجیتال در این حوزه سرمایه‌گذاری کنند.

این رقابت میان بخش خصوصی برای حمایت و گسترش رمزارزها و کاهش تسلط پولی دولت‌ها و دولت‌ها برای تسلط بر این بازار با تعیین قوانین سخت‌گیرانه برای معاملات و استخراج و همچنین برنامه‌ریزی آنها برای انتشار ارزهای دیجیتال دولتی‌(گاوکوین) سبب شد دامنه تغییرات در چندماه اخیر در بازار ارزهای دیجیتال زیادتر شود و نااطمینانی را چند برابر کند.

واکنش اتریوم و دیگر رمزارزها

اتریوم دومین ارز دیجیتال بزرگ در بازار رمزارزها در پی این خبر، رشدی معادل 7/8 درصد را ثبت کرد. این رشد در مقیاس هفتگی معادل 27 درصد بود. اتریوم  در این بازه به قیمت 2 هزار و 370 دلار معامله شد. این بالاترین قیمت اتریوم در 50 روز گذشته است. سایر رمزارزها نیز به همین منوال روندی صعودی داشتند. ارزش بازار جهانی رمزارزها نیز بعد از این خبر رشدی 130 میلیارددلاری را تجربه کرد و به هزار و 540 میلیارد دلار رسید.

اتریوم
اتریوم دومین ارز دیجیتال قدرتمند در جهان

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیتوکن آثار داوینچی و ونگوک، همکاری جدید بایننس و موزه‌ی روسیه
مقاله بعدیاستیبل‌کوین ها رمز ارزهای با پشتوانه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید