به روز رسانی آلونزو Alonzo برای کاردانو با موفقیت انجام شد

176
ارزروز: رمز ارزهای ملی
آمریکا و چین در مواجه با بازار رمزارزها کدام استراتژی را انتخاب نموده اند

به روز رسانی آلونزو Alonzo

ارزروز: روز گذشته پس از چندین ماه تلاش گروه فناوری شبکه کاردانو، دست آخر به‌روزرسانی این شبکه با موفقیت اجرا شد. در این خصوص کریپتو پوتیتو طی گزارشی عنوان نمود که پس از سال‌ها تحقیق و انتشار مقالات بازنگری‌شده درباره ساختار، پتانسیل‌، ایده‌ها، اهداف و دیگر مسائل مربوط به شبکه، کاردانو اکنون از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند و می‌تواند قدرت اکوسیستم خود را افزایش دهد. این شبکه در ساعات ابتدایی روز گذشته صورت پذیرفت.

حال باید منتظر شد تا ببینیم که این به‌روزرسانی در ادامه چه تأثیری بر اکوسیستم سومین ارز بازار می‌گذارد. به عبارت دیگر می توان گفت که کاردانو یک هاردفورک مهم را پشت سر گذاشته و اکنون به‌روز رسانی آلونزو (Alonzo) در شبکه اصلی فعال شده است. این یعنی‌کاردانو ازاین‌پس می‌تواند از قراردادهای هوشمند پشتیبانی کند،. موضوعی که به تیم‌ها و پروژ‌ه‌های مختلف امکان می‌دهد. پروتکل‌های خود را مستقیماً در شبکه کاردانو طراحی و پیاده‌سازی کنند. پیش از این امکانات فعلی در شبکه آزمایشی راه‌اندازی شده بود.

Plutus

پلوتوس (Plutus)  چهارچوب نرم‌افزاری یا همان فریم ورکی (Framework) است. که قابلیت پشتیبانی از قراردادهای هوشمند را به بلاک چین کاردانو اضافه کرده است. از هسته پلوتوس برای تعریف پارامترهای نسخه پیشرفته مدل خروجی خرج‌نشده تراکنش‌‌ها یا همان «UTXO» استفاده می‌شود. UTXO یک مدل حسابداری برای تعریف ارزش و مدیریت تراکنش‌ها در شبکه ارزهای دیجیتال است. به‌گفته تیم توسعه کاردانو،. این مدل در مقایسه با سایر مدل‌های حسابداری از مزایای بی‌نظیری برخوردار است. چهارچوب نرم‌افزاری پلوتوس امکان دسترسی به برنامه‌ها و خدمات فعال در شبکه کاردانو را هم فراهم می‌کند. و احتمالاً از قابلیت تبادل اطلاعات با مرورگرهای اینترنتی هم به‌طور کامل پشتیبانی خواهد کرد. به‌روزرسانی آلونزو آن‌قدرها هم بدون دردسر نبود. اخیراً این موضوع از سوی برخی کارشناسان مطرح شده بود. که ساختار پشتیبانی از قراردادهای هوشمند در شبکه کاردانو با مشکل «هم‌زمانی» مواجه است.

مشکل هم‌زمانی معمولاً به این شکل بروز پیدا می‌کند که کاربران دیگر نمی‌توانند. به‌طور هم‌زمان با یک برنامه یا پروتکل تعامل برقرار کنند. با این حال چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) و همین‌طور اینپوت آوتپوت (Input Output)، شرکت توسعه‌دهنده کاردانو، .با حساسیت خاصی تلاش کردند تا مدل قراردادهای هوشمند این شبکه را به‌طور کامل توضیح دهند. و دلایل خود را برای مهم‌نبودن این مشکل مطرح کنند. اینپوت آوتپوت چند روز پیش هم مطلب کاملاً جدیدی را منتشر کرد که در آن رویکرد نسخه پیشرفته مدل خروجی خرج‌نشده برای اجرای قراردادهای هوشمند، مسائل مربوط به افزایش امنیت، دریافت نکردن کارمزد برای تراکنش‌های ناموفق و قابلیت پیش‌بینی دقیق هزینه تراکنش‌ها توضیح داده شده بود. در هر صورت هاردفورکی که امروز انجام شد کاردانو را وارد عصر جدیدی کرده است و در ادامه باید دید که این به‌روزرسانی چه تأثیری بر اکوسیستم سومین ارز بازار می‌گذارد.

قیمت کاردانو در هفته گذشته

قیمت کاردانو سه‌شنبه گذشته از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۲.۱۶ دلار جهش کرد و به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲.۵۷ دلار رسید. با نگاهی به شادو بلند کندل روزهای شنبه و یک‌شنبه می‌توان گفت که رسیدن به این محدوده قیمتی باعث شد معامله‌گران به فکر برداشت سود بیفتند. فروشندگان دیروز قیمت را به زیر نقطه آغاز جهش در ۲.۴۷ دلار رساندند. شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرارگیری شاخص قدرت نسبی در محدوده منفی نشان می‌دهد که فروشندگان برتری جزئی در بازار دارند. اگر فروشندگان قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسانند، احتمال تشدید اصلاح و رسیدن به حمایت بعدی در ۱.۹۴ دلار وجود دارد. به‌علاوه، در صورت افزایش قیمت از سطوح فعلی یا احیای قیمت از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه، خریداران بار دیگر تلاش خواهند کرد که قیمت را به بالای ناحیه مقاومتی ۲.۹۷ تا ۳.۱ دلار برسانند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیتجهیز روسیه به پول رسمی دیجیتال پس از یوآن دیجیتال در بازار ارز
مقاله بعدیبلاک چین کیوتیز “بررسی شیوه‌ی انجام بازی و نکات آموزشی”

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید