بایننس کوین سهم بیشتری از سایر صرافی ها در بازار ارزهای دیجیتال دارد

221
ارزروز: صرافی ارزهای دیجیتال
بهترین صرافی های ارز دیجیتال دنیا از نگاه کاربران ایرانی کدام است

بایننس کوین

ارزروز: بررسی‌ها نشان از آن دارد که ارزش بازار بایننس نسبت به دیگر توکن‌های صرافی بالاتر است. اما بررسی‌ها نشان از آن دارد که ارزش بازار و قیمت رمزارزها وابسته به صرافی‌ها، نظیر بایننس کوین و یونی سواپ، می‌تواند با چیزی که در پلتفرم‌های مختلف گزارش شده متفاوت باشد. در این خصوص کوین تلگراف در گزارشی عنوان نمود که اطلاعاتی که مربوط به ارزش بازار بایننس کوین است. نشان از آن دارد که این ارز دیجیتال در مقایسه با سایر توکن‌های مربوط به صرافی‌ها سهم بیشتری از بازار ارز دیجیتال را در اختیار دارد. رابطه مستقیمی بین حجم معاملات صرافی بایننس و شرایط اقتصادی توکن بایننس کوین وجود ندارد. به نظر می‌رسد که معامله‌گران از این متغیر به‌عنوان معیار استفاده می‌کنند. سازوکار جنجالی سوزاندن واحدهای بایننس کوین از زمانی که صرافی بایننس وایت پیپر این توکن را در سال ۲۰۱۹ تغییر داد، تأثیر خود را از دست داده است.

در وایت پیپر قدیمی صرافی بایننس ۲۰ درصد از سود خود را به خرید توکن‌های بایننس کوین اختصاص می‌داد. و سپس با سوزاندن توکن‌های خریداری‌شده آنها را از چرخه شبکه خارج می‌کرد، اما بایننس در سال ۲۰۱۹ در وایت پیپر جدید این طرح را لغو نمود. از این رو حذف ۶۰ میلیون توکن که هرگز در گردش نبوده است، نتیجه را به‌شدت تغییر خواهد داد. به این علت که این توکن‌های اضافی قرار است به‌مرور زمان سوزانده شوند. حال باید اینگونه بیان کرد که توکن‌های مربوط به صرافی‌های ارز دیجیتال تورم‌زا هستند. یا به عبارت دیگر سرعت عرضه آنها بسیار زیاد است.

یونی سواپ

برای مثال، یونی سواپ (Uniswap) تاکنون ۶۱۱ میلیون توکن عرضه کرده است اما انتظار می‌رود این رقم در ۱۰ سال آینده به ۱.۱۴ میلیارد برسد. حجم معاملات صرافی یونی سواپ که ۹۳.۳ درصد کمتر از بایننس است، ارزش ناخالص بازار این ارز دیجیتال ۱۰.۳ میلیارد دلار برآورد شده است. این رقم که بر اساس ۵۰ درصد از ارزش بازار ۷۶.۷ میلیارد دلاری بایننس کوین محاسبه شده، ۳۶ درصد پایین‌تر از ارزش بازار واقعی یونی سواپ است. حجم معامالات روزانه صرافی یونی سواپ به‌طور متوسط ۱.۶۳ میلیارد دلار بوده است، اگرچه این صرافی غیرمتمرکز بوده و تنها از معاملات آنی ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند. از این رو می‌توان این عدد را با متوسط حجم معاملات روزانه بایننس که ۲۴.۳ میلیارد دلار است مقایسه کرد.

ارزروز: صنعت ارزهای دیجیتال

بایننس اسمارت

بایننس کوین توکن اصلی شبکه بایننس اسمارت چین نیز هست. بخشی از سرمایه ۱۷ میلیارد دلاری که در قرادادهای هوشمند بایننس اسمارت چین قفل شده، به‌صورت بایننس کوین است و این ارز دیجیتال در صرافی‌های غیرمتمرکز هم سهم بازار و وضعیت معاملاتی خوبی دارد. در نتیجه این شبکه تقاضایی دائمی برای BNB ایجاد می‌کند. اما آیا تحلیل‌گران باید با استناد به این اعداد‌ و ارقام ساده، بایننس کوین را ۵۰ درصد پایین‌تر از سایر توکن‌های مربوط به صرافی‌های ارز دیجیتال ارزش‌گذاری کنند؟ همان طور که پیش‌تر گفتیم، به نظر می‌رسد بازار قیمت بایننس کوین را بر اساس حجم معاملات صرافی بایننس تعیین می‌کند و بنابراین منطقی به نظر می‌رسد که بخواهیم از این معیار برای ارزش‌گذاری بایننس کوین استفاده کنیم.

حجم معاملات صرافی‌های دیگر

پنکیک سواپ بزرگ‌ترین صرافی فعال در شبکه بایننس اسمارت چین با 750 میلیون دلار برآورد شده است. با استفاده از همان روش ۵۰ درصدی ارزش بازار بایننس کوین، ارزش بازار تخمینی توکن کیک (CAKE) باید 4.73 میلیارد دلار باشد که به طرز شگفت‌آوری با ارزش بازار واقعی این توکن مطابقت دارد. اما حجم معاملات صرافی اف‌تی‌ایکس (FTX) با در نظر گرفتن معاملات بازارهای مشتقه، ۱.۷ میلیارد دلار است. در نتیجه باید حجم معاملات این صرافی را با متوسط 54 میلیارد دلاری بایننس مقایسه کرد. که در آن معاملات مشتقه هم در نظر گرفته شده است. با در نظر گرفتن حجم معاملات صرافی اف‌تی‌ایکس که ۹۶.۸ درصد پایین‌تر از بایننس است.

ارزش ناخالص بازار توکن اف‌تی‌ایکس ۴.۸۳ میلیارد دلار برآورد شده که ۱۱ درصد بیشتر از ارزش بازار کنونی این ارز دیجیتال است. صرافی هوبی (Huobi) و ۵۴ میلیارد دلاری بایننس که در آن معاملات مشتقه هم در نظر گرفته شده است، ارزش بازار تخمینی توکن هوبی ۱۵.۳۴ میلیارد دلار خواهد بود. صرافی سوشی سواپ (Sushiswap) را بررسی می‌کنیم که حجم معاملات روزانه آن ۳۰۵ میلیون دلار است. مقایسه این رقم با حجم معاملات روزانه بازار آنی بایننس که ۲۴.۳ میلیارد دلار است، نشان می‌دهد که برآورد مشابه برای توکن سوشی سواپ ۱.۹۲ میلیارد دلار بوده که ۳۳ درصد بالاتر از ارزش بازار فعلی این ارز دیجیتال است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیدرآمد 800 میلیون دلاری در اکسی اینفینیتی Axie Infinity
مقاله بعدیآلگوراند صندوقی با هدف رشد پروژه‌های دیفای تاسیس کرد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید