بانک مرکزی انگلستان در خصوص رواج ارزهای دیجیتال هشدار داد

135
ارزروز: صرافی ارزهای دیجیتال
برترین صرافی های ارز دیجیتال مطرح دنیا از نگاه کاربران کدام است

اصلاحات چینی بلای جان فعالان بازار رمزارزها

ارزروز: جان کانلیف،.نایب‌رییس بانک مرکزی انگلستان گفت رشد سریع سرمایه‌های دیجیتال و ادغام آن‌ها با خدمات مالی سنتی خطرات ساختاری ایجاد خواهد کرد. کانلیف تاکید کرد.فناوری‌های مجازی باعث تغییرات اساسی و پیشرفت خدمات مالی می‌شوند ولی به‌خاطر بی‌ثباتی قیمت،.نبود قوانین حفاظت از مصرف‌کنندگان و همچنین قوانین مربوط به ضد پول‌شویی در بخش مالی،.خطرات قابل‌توجهی دارند. به عبارت دیگر احساس خطر انگلیس از رواج ارزهای مجازی در جهان قابل رویت است. نایب‌رییس بانک مرکزی انگلیس هشدار داد.ارزهای مجازی به خاطر بی‌ثباتی قیمت،.نبود قوانین حفاظت از مصرف‌کنندگان و همچنین قوانین مربوط به ضد پول‌شویی،.تهدیدی جدی برای سیستم مالی سنتی هستند. راشاتودی نوشت که جان کانلیف،.نایب‌رییس بانک مرکزی انگلستان هشدار داد ارزهای مجازی تهدیدی قریب‌الوقوع برای سیستم مالی سنتی هستند. وی گفت:ارزهای مجازی به‌سرعت درحال‌رشد هستندوهرروز بیشتر با سیستم مالی سنتی تلفیق می‌شوند.

وی تأکید کرد قانون‌گذاران و مقامات باید تصمیمات جدی در مورد این پدیده اقتصادی بگیرند جان کانلیف تاکید کرد: بزرگی این خطرات بستگی به‌سرعت عکس‌العمل مقامات نظارتی کشورها دارد. ایشان در ماه اکتبر از سیاست‌گذاران خواسته بود رسیدگی به قوانین ارزهای مجازی را در اولویت و جزو موارد اضطراری قرار دهند. بانک مرکزی انگلستان و خزانه‌داری این کشور در این ماه بیانیه ای مشترک در مورد آغاز تحقیقات ارز دیجیتال بانک مرکزی صادر کرده اند تا نکات مثبت و منفی این طرح مورد بررسی قرار گیرد، اما هنوز تصمیمی در مورد انتشار این ارز دیجیتال گرفته نشده‌است.

این اولین باری نیست که یک مقام مسوول در بانک مرکزی انگلستان نسبت به بازار رمزارزها یا همان صنعت ارزهای دیجیتال اظهاراتی این چنین دارد. در همین ماه های گذشته، سیاستگذاران جمهوری خلق چین، ایالات متحده آمریکا، روسیه و حتی ایران نسبت به این بازار موضع داشتند. یا به عبارتی دیگر به دنبال راه کاری برای شفافیت هر چه بیشتر دربازار بودند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیمزایا و معایب گسترش صنعت ارز دیجیتال در ایران؛ مشکلات و خلاء های موجود
مقاله بعدیبایننس کوین (BNB) چیست؟

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید