انتشار یک میلیون تتر

ارزروز:  هفته گذشته بسیار عجیب اما پر نوسان رقم خورد. پیش‌بینی‌های ماه پیش به این شکل بود که پس از بازگشت تقاضای فعال به بازار. حرکت رمزارزها از سمت صرافی‌ها به سمت کیف‌پول‌های شخصی، بازار روند افزایشی خواهد داشت. تحلیل‌گران معتقد بودند که این صعود پرشتاب با یک اصلاح همراه خواهد بود. انتشار یک میلیون ارز قیمت ثابت تتر و افزایش قدرت خرید در بازار مقدمات این اصلاح را ایجاد نمود. و هفته گذشته این اصلاح عملی شد و باعث افت ۱۰ هزار دلاری بیت‌کوین شد. و آلت کوین ها نیز به پیروی از بیت کوین شرایط کاهشی را تجربه نمودند. بیت کوین در ماه آگوست روند صعودی خود را آغاز کرد، و در اوایل سپتامبر تا نزدیک ۵۳ هزار دلار پیش رفت. اما شتاب زیاد این رشد، سرمایه‌گذاران را مجاب کرد که روند قیمتی آن نیازمند اصلاحی هر چند کوتاه‌مدت باشد.

اصلاح قیمتی در پایان هفته

اصلاح رشد قبلی که در بازه یک ماهه رقم خورده بود توانست ارزش پادشاه رمزارزها را از ۳۰ هزار دلار، به 53 هزار دلار برساند. اما عرضه یک میلیون دلار تتر در هفته‌ای که گذشت، باعث افزایش قدرت خرید در بازار و روند اصلاحی شد. البته نمی توان از خبر به رسمیت شناختن بیت‌کوین در ‌السالوادور چشم پوشی کرد. خبری مبنی بر تبدیل شدن بیت‌کوین به ارز رسمی این کشور و تقاضایی که دولت آن برای خرید بیت‌کوین ایجاد کرد، را می‌توان یکی دیگر از دلایل اصلاح بیت‌کوین عنوان نمود. شاید بتوان این گونه عنوان کرد که با تصویب قانون بیت‌کوین در السالوادور این کشور تبدیل به بهشت چین و روسیه برای تبدیل بیت‌کوین به دلار خواهد شد.

به عبارت دیگر بخشی از اصلاح اخیر در بازار زیر سر نهنگ‌های روسی و چینی است. بر این اساس سایر توکن‌های نیز از افت قیمت بیت‌کوین تبعیت کردند. سایر توکن های بازار ارزهای دیجتالی وارد فاز اصلاحی شدند و ارزش کل بازار تا هزار و ۸۰۰ میلیارد دلار نیز افت کرد. اما از سه شنبه رمزارزها توانستند بار دیگر مسیر خود را پیدا کنند و بخشی از ضرر ابتدای هفته را جبران نمایند. بیت‌کوین توانست با ثبت رشدی ۶ درصدی در اواسط هفته تا کانال ۴۷ هزار دلاری نیز پیشروی کرد.

مقاله قبلیآلگوراند صندوقی با هدف رشد پروژه‌های دیفای تاسیس کرد
مقاله بعدییونی سواپ Uniswap زیر ذره‌بین کمیسیون بورس ایالات متحده آمریکا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید