السالوادور جایی امن برای سرمایه گذاران در حوزه ارزهای دیجیتال

223
ارزروز: لونا
لونا LUNA رکورهای تازه ای را در هفته تثبیت قیمت ها ثبت نمود

معافیت مالیاتی برای فعالیت با بیت کوین

ارزروز: السالوادور بهشت فعالان رمزارزها طی بیانیه‌ عنوان نمود: سرمایه‌گذاران بیت کوین در السالوادور معاف از مالیات خواهند بود. سه‌شنبه هفته گذشته السالوادور به اولین کشور جهان تبدیل شد که بیت کوین را به‌عنوان ارز قانونی خود می‌پذیرد. مقامات دولتی هم از تمام کسب‌وکارهای فعال در این کشور خواستند تا بیت کوین را به‌عنوان یک روش پرداختی بپذیرند. این دولت در صدد است با معافیت مالیاتی توجه سرمایه‌گذاران را به این کشور جلب نماید. به عبارتی دیگر السالوادور به دنبال جذب سرمایه بر بستر ارزهای دیجیتال است. در این خصوص کوین تلگراف در گزارشی عنوان نمود: خاویر آرگوئتا (Javier Argueta)مشاور حقوقی رئیس جمهور السالوادور (نایب بوکله) تصریح کرد که سرمایه‌گذاران بیت کوین از پرداخت مالیات بر سود سرمایه و مالیات بر درآمد معاف خواهد بود. کارشناسان بازار معتقدند که رئیس‌جمهور السالوادور، به‌دنبال تشویق سرمایه‌گذاران خارجی برای ورود به این کشور است.

خاویر آرگوئتا گفت: اگر کسی بیت کوین دارد و سود بالایی از این راه به‌دست می‌آورد مشمول مالیات نخواهد شد. همچنین وی خاطر نشان کرد دولت السالوادور فعالانه تراکنش‌های بیت کوین را بر روی چیوو (Chivo)، کیف پول رسمی این کشور، ردیابی می‌کند. تا با استفاده‌های غیرقانونی از این ارز دیجیتال مقابله کند. وی تأکید کرد که مجموعه‌ای از پیشنهادهای سازمان‌های بین‌المللی را در جهت مبارزه با پول‌شویی اجرایی خواهند کرد. خاویرآرگوئتا افزود برای مدیریت بازار ودرصورت کاهش شدید قیمت بیت کوین، کیف پول چیوو به‌طورموقت تراکنش‌های خود را متوقف می‌کند. تا تأثیر نوسانات شدید قیمت را به حداقل برساند.

کیف پول چیوو

این کشور به دنبال همکاری با شرکت‌های بین‌المللی از جمله صرافی ارز دیجیتال بیتسو (Bitso) و بانک سیلورگیت (Silvergate)، کیف پول بیت کوین رسمی خود را با نام چیوو راه‌اندازی کرد. چیوو به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون پرداخت کارمزد بیت کوین خود را به دلار آمریکا تبدیل کنند. همچنین با استفاده از یک خودپرداز مخصوص آن را برداشت کنند. فعالیت کیف پول چیوو در اولین روز راه‌اندازی برای رفع ایرادات فنی موقتاً متوقف شد. بر اساس گزارش‌های متعددی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، پس از رفع ایرادات فنی این کیف پول در هفته گذشته، همچنان برخی از کاربران با مشکلات عمده‌ای در انجام تراکنش یا برداشت بیت کوین از حساب خود مواجه هستند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیاستفاده از بازی برای آموزش جوانان در مورد رمزنگاری و معاملات سهام
مقاله بعدیپایان مهلت نام‌نویسی و اخذ مجوز صرافی‌های ارز دیجیتال در کره جنوبی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید