الزام معامله گران برای احراز هویت به دلیل قرار گرفتن در لیست سیاه FATF

123
ارزروز: احراز هویت
صرافی های معتبری که با ایرانیان کار می کنند؛ کدام صرافی معتبر است؟

کار گروه ویژه اقدام مالی  FATF 

ارزروز: چند سالی است که کار گروه مالی یا FATF با در لیست سیاه قراردادن برخی کشورها مانع از پولشویی و تعاملات خلاف حقوق بشر مبارزه می کند. از این رو به درست یا غلط برخی کشورها مانند ایران در این لیست قرار دارند. از این رو برخی از معامله گران بعلت قرارگیری در لیست سیاه FATF و قوانین ضد پولشویی نیاز به احراز هویت، در اکثر صرافی‌‌هایی را دارند. از این رو می توان گفت که معامله گران یا فعالان بازار رمزارزها همیشه دغدغه دارند که با چه اطمینانی از یک صرافی ارز دیجیتال خارجی استفاده کنند. افرادی که می‌خواهند خرید کریپتو بدون احراز هویت انجام دهند، به دنبال صرافی‌های مطمئن می‌گردند. متاسفانه هنوز امکانات بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی پاسخگوی نیازهای معامله‌گران حرفه‌ای نیست.

احراز‌هویت (KYC)

بعلت نیاز به احراز‌هویت (KYC) و قوانین مبارزه با پولشویی (AML) امکان استفاده از بسیاری صرافی‌ها برای ایرانیان فراهم نیست. تصمیم گرفتیم در این مقاله بهترین صرافی ارزدیجیتال خارجی برای ایرانی‌ها را معرفی کنیم. به امید اینکه ایرانیان با دید بازتری بتوانند صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند. برخی از صرافی‌ها مانند بایننس نیز در حال حاضر پیروه دستورات FATF حرکت می کنند. اما بسیاری از کاربران با استفاده از IP نادرست با مشکل احراز هویت بایننس مواجه می‌شوند که به راحتی قابل حل نیست.

لذا بهترین صرافی خارجی برای ایرانی‌ها، صرافی‌ای است که امکان انجام معاملات بدون نیاز به احراز هویت را فراهم کند. پس این گونه می توان گفت که یکی از مهمترین فاکتورها برای انتخاب صرافی ارز‌دیجیتال خارجی برای ایرانیها، امنیت آن است. اینکه دارایی منتقل شده به آن صرافی در کیف پول‌های سخت‌افزاری قرار می‌گیرد یا در کیف پول‌های نرم‌افزاری. همچنین نحوه ذخیره اطلاعات کیف پول‌های آن صرافی چگونه است. بدلیل تحریم بودن، اکثر صرافی‌های خارجی که نیاز به احراز هویت دارند با ایران کار نمی‌کنند. اما صرافی‌هایی که امکان استفاده بدون احراز هویت را دارند، با ایران همکاری می‌کنند. این صرافی‌ها عموما به دو دسته صرافی‌های متمرکز بدون احراز هویت (CEX) و صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) تقسیم‌بندی می‌شوند.

از این رو در این مطلب چند صرافی تنها و تنها معرفی می شوند و احراز صلاحیت آنها به عهده شخص معامله گر خواهد بود.

صرافی بیتمکس Bitmax یا اسندکس Ascendex 

صرافی ارز دیجیتال بدون احراز هویت. این صراف یک ویژگی متمایز کننده در بین صرافی‌های ارز دیجیتال دارد. در اسندکس می‌توانید تعداد بسیار زیادی از آلت کوین‌ها را معامله کنید. به بیانی این صرافی پروژه‌های جدید دنیای رمزارزها را زودتر از صرافی‌های مانند بایننس لیست می‌کند. بخاطر همین سریعتر از بقیه امکان سرمایه‌گذاری در آن پروژه‌ها را فراهم می‌کند. سقف برداشت روزانه اسندکس بدون احراز هویت ۲ بیت‌کوین است. کاربران می‌توانند با داشتن یک ایمیل در صرافی اسندکس (بیتمکس سابق) ثبت نام کنند. حجم بالای معاملات صرافی اسندکس (بیتمکس) باعث می‌شود که شما دیگر نگرانی از بابت نقدشوندگی نداشته باشید.

این صرافی در رتبه‌بندی ۱۰ صرافی برتر سایت CoinMarketCap قرار دارد. بعلت تعداد زیاد آلت‌کوین‌ها، خرید اتریوم و ترون و ریپل بدون احراز هویت و همینطور بقیه آلت‌کوین‌ها در اسندکس امکان‌پذیر است. لذا اسندکس یک پیشنهاد دیگر ما بعنوان یکی از بهترین نمونه‌های صرافی ارزدیجیتال خارجی برای ایرانی‌ها است. مزایای صرافی اسندکس (بیتمکس) را می توان: تعداد بسیار زیاد آلت کوین‌ها، حجم بسیار بالای معاملات (معادل بیش از ۱۲۶ هزار بیت‌کوین در روز)، برداشت روزانه تا سقف ۲ بیت‌کوین بدون احراز هویت، عنوان نمود. و مهمترین مشکل بهره گیری از این صرافی نیز استفاده از وی-پی-ان یا وی-پی-اس است.

صرافی چنجلی Changelly

 چنجلی به کاربران امکان می‌دهد که بدون نیاز به احراز هویت به معامله رمز‌ارزها بپردازند. همچنین کاربران می‌توانند تا سقف روزانه یک بیت‌کوین بدون نیاز به هیچگونه احراز هویت برداشت کنند. از این رو چنجلی هم یک پیشنهاد مناسب صرافی ارز‌دیجیتال خارجی برای ایرانی‌ها می‌باشد. صرافی چنجلی از دو بخش ساده و حرفه‌ای تشکیل شده‌است. در بخش حرفه‌ای کاربران می‌توانند با مشاهده نمودار تکنیکال به معامللات آنی بپردازند. در بخش ساده با ثبت یک درخواست ساده می‌توانند یک کوین را به کوین دیگری تبدیل کنند. مهمترین مزایای این صرافی نیز: امکان انجام معاملات با رابط کاربری ساده و پیشرفته، انجام معاملات اسپات و اهرمی (مارجین)، ثبت نام آسان و فوری، برداشت روزانه تا سقف ۱ بیت‌کوین بدون احراز هویت، در این صرافی نیز باید از وی-پی-ان یا وی-پی-اس بهره بگیرید.

صرافی ارز دیجیتال کیوکوین KuCoin

صرافی کیوکوین مانند بایننس در کشور سیچلز ثبت و در حال حاضر کیوکوین یکی از بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال دنیا به شمار می‌رود. این صرافی به کیفیت پروژه‌های لیست شده برای معاملات اهمیت زیادی می‌دهد. چندین میلیون کاربر از بیش از ۱۰۰ کشور دنیا از خدمات کیوکوین استفاده می‌کنند. صرافی بدون وریفای کیوکوین اجازه می‌دهد کاربران بدون احراز هویت تا سقف روزانه معادل ۱ بیت‌کوین از حساب خود برداشت کنند. همچنین این صرافی کوین KCS را منتشر کرده است. کاربران می‌توانند برای کاهش کارمزد معاملات خود،‌ این کوین را خریداری کرده و در حساب خود نگه‌داری کنند.

کیوکوین پیشنهاد چشم بورس بعنوان یک صرافی ارز‌دیجیتال خارجی برای ایرانی‌ها است. بخصوص برای افرادی که حجم برداشت بالایی دارند. کارمزد بسیار پایین در حجم کم و برای حجم معاملات خیلی زیاد، کارمزد منفی، امکان معامله بیش از ۷۰۰ جفت ارز، برداشت روزانه تا سقف ۱ بیت‌کوین بدون احراز هویت، انجام معاملات اسپات، مارجین و فیوچرز، پشتیبانی آنلاین ۲۴ ساعته، صرافی خوشنام و خوش سابقه بین المللی، ارایه توکن KCS برای کاهش کارمزد مانند BNB در بایننس و شراکت در سود صرافی بزرگترین محاسن این صرافی است البته معایبی نظیر: رابط کاربری سخت برای افراد مبتدی و عدم امکان خرید با پول فیات نیز در این صرافی وجود دارد. این صرافی نیز وی-پی-ان یا وی-پی-اس را می خواهد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیارز شیبا شیوه جدید پرداخت برای خرید بلیط سینما، مدیر عامل AMC Theatres
مقاله بعدیدیسنترالند Decentraland چیست؟ آشنایی کامل برای مبتدیان

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید