افزایش قیمت ارزهای دیجیتال پس از هفته خونین در بازار رمزارزها

235
ارزروز: رمزارزها در فاز اصلاحی

بازار استیبل‌کوین‌ها به ۱۲۵ میلیارد دلار رسید

ارزروز: پس از هفته گذشته که ارزهای دیجیتال به شکلی کامل بازار را قرمز کردند، این هفته شرایط بسیار مناسب‌تر پیش رفت. از ابتدای هفته رمزارزها یکی پس از دیگری در مسیر رشد قرار گرفتند. به نوعی می‌توان گفت که پس از سقوط هفته گذشته مدار اصلاحی به درستی عمل نمود. البته تحلیل‌های بسیار متفاوت و متناقضی در مورد بازار مطرح می‌شد. که به نظر مهمترین آن به رسمیت شناختن بیت کوین در السالوادور بود.

برخی بر این باور بودند که بیت کوین به زیر 40 هزار دلار سقوط خواهد کرد ولی اینگونه نشد. دیروز بازار رمزارزها سبزپوhttp://رش بود تا امید سرمایه‌گذاران ناامید نگردد. دیروز بیت کوین در کانال ۴۶ هزار دلار و اتریوم در کانال به ۳ هزار ۴0۰ دلار در نوسان بود. همچنین با افزایش عرضه استیبل‌کوین‌ها به سطح ۱۲۵ میلیارد دلار، مقامات تنظیم‌کننده مالی ایالات‌متحده با نااطمینانی‌هایی روبه‌رو شدند و به دنبال ایجاد یک چارچوب نظارتی برای آن‌ها هستند.

چراغ قرمز پیش روی سرمایه گذاران

هفته گذشته چراغ قرمزی پیش روی سرمایه گذاران بازار رمزارزها قرار گرفت که نگاه آنها را به بازار ارزهای دیجیتال محتاط‌تر نمود. ارزهای رمزنگاری‌شده در هفته‌ گذشته با گرفتن شیوه اصلاحی ضرر‌های زیادی را به سرمایه‌گذاران تحمیل کردند. بیت‌کوین تا ۱۰ هزار دلار نیز افت کرد. همچنین در معاملات آتی براساس برخی از گزارش‌ها، ۷/۲ میلیارد دلار تنها در یک ساعت معلق شد. اما پادشاه ارزهای دیجیتال، بیت‌کوین توانست با رشدی تقریبا یک درصدی و ثبت حجم معاملاتی قابل قبول در بالای مرز ۴۶ هزار دلار قرار بگیرد.

همچنین شاخص خالص جریان سرمایه به سمت صرافی‌ها (NetFlow) طی دو هفته اخیر همواره منفی بوده‌ است. این نشان می‌دهند در عینی که سرمایه‌گذاران خرده‌پا در بازار رمزارزها با ترس روبه‌رو هستند، نهنگ‌های بازار در حال خرید و انتقال دارایی‌های خود به سمت کیف‌پول‌های شخصی به امید صعود پرشتاب در بازار هستند.

اتریوم پیرو بیت کوین

از سوی دیگر اتریوم توانست دیروز رشد ۵ درصدی را محقق نماید، اما روند هفتگی آن با ضرری ۱۲ درصدی همراه بود. بر این اساس ارزش کل بازار ارزهای دیجیتالی طی این ریزش تا هزار و ۸۰۰ میلیارد دلار کاهش یافت. اما طی هفته گذشته این بازار توانست مجدد خود را به سطح ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد دلار برساند. بر اساس اطلاعات سایت کوین‌مارکت کپ، روز جمعه، ارزش بازار استیبل‌کوین تقریبا به ۱۲۵ میلیارد دلار رسید. به گفته رویترز، تنظیم‌کننده‌های مالی ایالات‌متحده برای درک خطرات و فرصت‌های ناشی از ارزهای دیجیتال برای سیستم مالی سنتی ایالات‌متحده تلاش می‌کنند و قصد دارند در ماه‌های آینده تعدادی گزارش در این زمینه منتشر کنند. اما هنوز دقیقا مشخص نیست که ایالات‌متحده چه مقرراتی را برای این تکنولوژی جدید در نظر دارد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیرونمایی توکن های NFT توسط غول‌های اقتصادی کشور چین
مقاله بعدیمایتریوم ( Mythereum )

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید