ارزروز: در مقایسه با بیت کوین که مانع 50،000 دلاری را شکست و در بازار ارزهای رمزنگاری شده پیشرفت کرد. ارز دیجیتال هرگز برای دلالان جذاب نبوده است. اما انباشت سود از طریق معامله ارزش ندارد مگر اینکه این پول خرج شود. خوشبختانه سازمان‌های خیریه با توجه به استقبال جهان از رمزنگاری، با کمک‌های ارز دیجیتال بیدار می‌شوند. برای WendyO، کارآفرین بلاک چین، هنگامی که یک باشگاه بدنسازی محلی در خطر بود این اتفاق افتاد. او می‌دانست که برای کمک باید از توییتر کریپتو استفاده کند. با استفاده از رسانه‌های اجتماعی، کانال یوتیوب و Tik-Tok، این فرد تأثیرگذار تماس را برای نجات مشاغلی که به آن علاقه داشت ارسال کرد.

تلاش برای بقای مشاغل

سالن مراقبت بدنسازی یک باشگاه بوکس واقع در پومونا است. این باشگاه به جوانان محروم و در معرض خطر توجه می‌کند. نیتا واتسون اخیراً متوجه شده است که مالکیت ساختمان سالن بدنسازی تغییر کرده است. او فقط 30 روز فرصت داشت تا تخلیه کند و خانه جدیدی برای جامعه‌ای که سالها برای ساختن آن صرف کرده بود، پیدا کند.

خوشبختانه، وندی یک عضو قدیمی سالن بدنسازی است. او طرفدار قوی استفاده از آمادگی جسمانی برای بالا کشیدن جوانان است. وندی وارد شبکه علاقه‌مندان به بلاک چین، معامله‌گران و کارآفرینان شد. او میخواست بودجه لازم را نه تنها برای جابجایی مکان بلکه ارتقاء تجهیزات مختلف و فرسوده جمع آوری کند. اگرچه صفحه Go Fund Me سالن بدنسازی هنوز به هدف نهایی خود نرسیده است. اما کمک‌های کافی توسط ارز فیات و دیجیتال برای تأمین مکان جدید انجام شده است. وندی گفت:

این باشگاه بخش عظیمی از زندگی من بوده است. من نمی‌توانم تصور کنم بدون آن الان کجا بودم. این چیزی فراتر از بوکس است. نوعی مراقبت از خود و درمان است. و بسیاری از این بچه‌ها به مکان مثبتی مانند این نیاز دارند. آنها باید متمرکز شوند و از فعالیتهای کم بهره دیگر فاصله بگیرند. من به عنوان فردی که از طریق رمزنگاری امرار‌معاش می‌کند،می‌دانستم که می‌توانم روی دوستانم حساب باز‌کنم و تغییر ایجاد کنیم.

نوآوری امور خیریه با ارزهای رمزنگاری شده

با این حال، این نوآوری در تدوام کمک‌های رمزنگاری متوقف نشد. وندی برای جلب توجه جامعه نوظهور هنری بلاک چین، مجموعه ای از توکن‌های غیرقابل تعویض(NFT) را با موفقیت در بلاک چین Theta راه‌اندازی کرد. او تاکنون هزاران توکن فروخته شده است. دو مورد از این NFT‌ها برای جلسات مشاوره با وندی قابل استفاده است. پرکردن شکاف بین دلالان و امور خیریه پدیده‌ای نسبتاً جدید در اکوسیستم دارایی‌های غیر متمرکز است. اگرچه به احتمال زیاد محبوبیت بیشتری نیز پیدا خواهد کرد. زیرا نام‌های شناخته شده برای اهداف خیریه از رمزنگاری استفاده می‌کنند. با اجتناب از اپراتورهای پرداخت، افراد واسط و پردازنده‌های شخص ثالث، کمک های بیشتری قابل دریافت است.

پروژه‌های دیگر مدتهاست که از طریق بنیاد کسلر و انجمن زوال عقل آمریکا کمکهای مالی با بیت کوین دریافت می‌کنند. اخیراً، PAWS Animal Rescue در شیکاگو پذیرش کمکهای مالی با Dogecoin را آغاز کرد. حتی اگر در مورد PAWS هیچ NFT دخیل نباشد، جذابیت کمک به سگها با توکنی با مضمون سگ غیرقابل انکار است.

موسسات خیریه

اخیراً، بخش بلاک چین از موسسات خیریه متمرکز بر کمک به فعالیت‌های بشردوستانه در افغانستان حمایت کرده است. در حالی که هزاران پناهجو در سراسر جهان به دنبال خانه‌های جدید هستند، سازمان‌های غیر انتفاعی برای کمک اقدام می‌کنند. شرکت مشاوره Visualize Value اخیراً با نیروهای CARE برای فروش NFT‌هایی که نیازهای اضطراری یک خانواده را پوشش می‌دهد، همکاری کرد.

این کمک‌های مالی هر چقدر هم تاثیرگذار باشد، ممکن است بخاطر ارزهای رمزنگاری شده باشد که در نهایت کاربران بیشتری را به ارسال وجه سوق می‌دهد. به طور کلی، روش سنتی برای اهدای آنلاین شامل پر کردن یک فرم طولانی، وارد کردن دستی اطلاعات کارت اعتباری و سایر مراحل برای تکمیل کمک مالی است. در مقابل، برای سرمایه گذاران رمزنگاری که با تراکنش بلاک چین راحت هستند، ارسال بیت کوین یا اتر راحت‌تر است.

یک نگاه اجمالی به برخی از پست‌های موجود در Twitter Crypto ممکن است کمی عجیب به نظر برسد. جدول زمانی مملو از کلاهبرداری‌های مختلف، معامله‌گران که پیروزی خود را جشن می‌گیرند و داستان افرادی که مبلغ ناگفته‌ای را به دلیل شیوه‌های بد معاملاتی از دست می‌دهند، پر شده است. در حالی که ممکن است برای یک فرد تازه وارد شلوغ و پر هیاهو به نظر برسد، با این حال، کسانی که می‌توانند در این فضا حرکت کنند خواهند توانست  الماس‌های خیریه را در این مناطق خشن و شلوغ نیز پیدا کنند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیمتامسک Metamask : آموزش کامل راه اندازی کیف پول
مقاله بعدیپنکیک سواپ Pancake Swap صرافی‌ غیرمتمرکز ارز دیجیتال

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید