اتریوم با هاردفورک لندن شرایط بسیار مطلوبی در بازار ارزهای دیجیتال بدست آورد

258
اتریوم

هاردفورک‌لندن

ارزروز : اتریوم Ethereum با طرح ارتقای هاردفورک لندن شرایط افزایشی را برای خود رقم زد. هاردفورک مهم‌ترین برنامه‌های بهبود این شبکه است. هاردفورک لندن که یازدهمین برنامه بهبود شبکه اتریوم است، یکی از بزرگ‌ترین ارتقا‌ها در شبکه اتریوم به حساب می‌آید و در روز پنج‌شنبه فعال شد. هاردفورک لندن با ایجاد تغییراتی می تواند هزینه‌های تراکنش را به شکل معقول‌تری محاسبه نماید. هاردفورک لندن این قابلیت را دارد که مقیاس‌بندی مناسب‌تری به خود بگیرد. این طرح در راستای اهداف محیط‌زیستی و مصرف کمتر انرژی نیز اقدامات شایسته‌ای داشته است. اتریوم دومین رمزارز بزرگ دنیای ارزهای‌دیجیتال بعد از اجرای این برنامه روند صعودی را ثبت نمود. با موفقیت این برنامه ارتقا‌، صعود قیمت توکن این شبکه بلوکی، شدت یافت. این رمزارز توانست تا ۲ هزار و ۸۴۰ دلار نیز صعود کند که این بالاترین قیمت این رمزارز طی 60 روز گذشته است.

موفقیت سود هفتگی 17 درصدی برای اتریوم

اتریوم در روز پنج‌شنبه و جمعه توانست روند صعودی را با هاردفورک لندن قدرت ببخشد و سودی ۷ درصدی را ثبت نماید. همچنین روند قیمتی اتریوم با این رشد توانست سود هفتگی ۱۷ درصدی را برای معامله‌گران به ارمغان بیاورد. بر این اساس اتریوم در میان بزرگان بازار، بیشترین سود را از ابتدای سال محقق نمود. اتریوم از ابتدای سال ۲۸۰ درصد رشد نماید این در حالی است که بیت‌کوین تنها ۴۰ درصد رشد داشت.

ویتالیک‌بوترین، بنیان‌گذار اتریوم درباره هاردفورک‌لندن خاطرنشان کرد: این‌شبکه برای ایجاد تغییرات بیشتر که مصرف انرژی را کاهش می‌دهد، آماده‌ است. مشکل کاربران اتریوم، مشکل مقیاس‌بندی و هزینه‌های معاملات غیرقابل پیش‌بینی و بعضا گزاف است. این خطا به دلیل افزایش علاقه به توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFTs)‌ که بیشتر روی بلاک‌چین اتریوم ساخته شده‌اند و همچنین رشد انفجاری در دنیای امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، که از شبکه بلوکی اتریوم نیز استفاده می‌کند، بدتر شده است.

تغییر حیاتی در هاردفورک لندن

ارتقای شبکه اتریوم به نام هاردفورک ‌لندن‌ ایجادکننده یک تغییر حیاتی در این نماد بازار رمزارزها از نظر کارشناسان است. آستون بونسن، بنیان‌گذار و مدیر ارشد فناوری QuikNode که زیرساخت شبکه بلوکی را برای توسعه‌دهندگان و شرکت‌ها فراهم می‌کند. عنوان می کند: ‌۱۵۵۹ به دنبال ایجاد یک اکوسیستم کاهش هزینه‌های تراکنش است. بعضی اوقات سرمایه‌گذاران تمایل به پرداخت هزینه زیادی برای ورود به یک بلوک دارند. به شکلی دیگر می توان گفت این ارتقا‌ به دنبال رفع این مشکل با ایجاد هزینه پایه است.‌

این‌پروتکل بجای برگزاری حراج کورکورانه برای تعیین هزینه تراکنش، هزینه معامله را بر اساس تقاضای کلی شبکه تعیین می‌کند.  هاردفورک لندن اندازه بلوک را دو برابر نموده است. در حالی که از نظر تئوری، این بدان معناست که دو برابر تعداد تراکنش‌ها در هر بلوک امکان‌پذیر است. این پروتکل تنها نیازمند پر شدن نیمی از آن است که می‌تواند منجر به تعدیل جهش‌های تقاضا و کمک به ثابت ماندن هزینه‌های تراکنش شود.

مقاله قبلیمیکر (Maker) بازارساز  و تیکر (Taker) بازارپذیر در صرافی‌های ارزهای‌دیجیتال
مقاله بعدیاشتباهات معامله گران مبتدی در معامله‌گری ارزهای دیجیتال هزینه بالایی را رقم خواهد زد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید