آیا ایران نسبت به قانون گذاری ارزهای دیجیتال اقدامی می‌نماید؟

168
ارزروز: همکاری گوگل و دی‌اَپر لبز

تعیین قوانین برای بازار رمزارزها

ارزروز: بررسی های نشان از آن دارد که بسیاری از کشورها در یک مسیر کش و قوصی به دنبال حکمفرمایی بر ارزهای دیجیتال هستند. به عنوان مثال در نشستی رییس جمهور پیشین ایالات متحده آمریکا به بازار رمزارزها حمله کرد. این موضوع در گفت و گوی ترامپ با  فاکس‌نیوز رقم خورد. از سوی دیگر در ایران همانطور که در ارزروز پیش بینی شده بود. ایران به دنبال قانون گذاری در بازار ارزهای دیجیتال است.

محمدرضا پورابراهیمی از تصویب قوانین لازم برای ساماندهی بازار رمزارزها در کشور خبر داد. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد این کمیسیون وضعیت استخراج رمزارزها را برای قانون گذاری در دستور کار پارلمان قرار داده است. و در روزهای آینده این گزارش در صحن مجلس قرائت خواهد شد. او ادامه داد: پس از قرائت این گزارش براساس ماده ۴۵ آن را تبدیل به طرحی خواهیم کرد که در آن سازوکارهای (قانون گذاری) جدیدی برای ارزهای دیجیتال و فعالیت در این زمینه در نظر گرفته شود.

برنامه ها برای وزارت‌خانه های مرتبط

در این خصوص نماینده کرمان گفت: « برای وزارتخانه‌های نیرو، ارتباطات، اقتصاد و بانک مرکزی تکالیفی در جهت سامان‌دهی ارزهای دیجیتال قانون گذاری خواهد شد»، همچنین مجلس درصدد این است که صرافی‌های تخصصی در حوزه رمزارز‌ها ایجاد شود. تا مبادلات در این حوزه هدفمند شود.  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید به اینکه بانک مرکزی و وزارت اقتصاد نباید موضوع رمزارزها را رها کنند. گفت: سایت‌هایی که در این خصوص در حال اقدام هستند باید در چارچوب ضوابط کشور عمل کنند. که باید قوانینی در این زمینه تدوین شود.

ترامپ: فاجعه ای به نام ارز دیجیتال

حال از سوی دیگر ترامپ ارزهای دیجیتالی را یک فاجعه بالقوه برای خریداران و سرمایه‌گذاران عنوان نموده است. ترامپ، حفظ سلطه دلار در بازارهای مالی جهانی را یک اولویت برشمرد و افزود: فناوری بلاک‌چین دارای ظرفیت‌های زیادی است که می‌توان از آن برای آینده بهره برد، اما ارزهای دیجیتالی به شکل فعلی که هدف واقعی سازندگان‌شان مشخص نیست نباید جایگاهی در نظام مالی داشته باشند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیکاردانو و اولنچ جذاب موجب دردسر بیت کوین و اتریوم می شوند؟
مقاله بعدیاروپایی ها از دولت خواستار تنظیم مقررات رمزنگاری هستند، نه اتحادیه اروپا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید